Liga meksykańska - 11. kolejka Liga MX: Club Necaxa - Puebla FC 0-1 (0-1)

W meczu 11. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 19 września, drużyna Club Necaxa przegrała z Pueblami 0-1 (0-1). Starcie odbyło się na Estadio Victoria de Aguascalientes w Aguascalientes.

11. kolejka Meksyk - Liga MX
2020-09-19 02:30 | Stadion: Estadio Victoria de Aguascalientes | Arbiter: J. Pérez Durán
Club Necaxa
Puebla FC
0
1
O. Fernández 40'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Jedenastka Club Necaxa wygrała aż osiem razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko pięć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Javier Salas z zespołu gości. Była to dziewiąta minuta spotkania.

Jedyną bramkę meczu dla Puebli zdobył Omar Fernández w 40. minucie. Asystę zaliczył Osvaldo Martinez.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Puebli.

Na drugą połowę drużyna Club Necaxa wyszła w zmienionym składzie, za Idekela Domíngueza wszedł Lucas Passerini. W 47. minucie kartkę obejrzał Christian Tabó z Puebli.

W 59. minucie Claudio Baeza został zastąpiony przez Oscara Millána. W 63. minucie arbiter ukarał kartką Lucasa Passeriniego, piłkarza gospodarzy. Chwilę później trener Puebli postanowił bronić wyniku. W 64. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Salvadora Reyesa wszedł Néstor Vidrio, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie.

Od 64 minuty boisko opuścili piłkarze Puebli: Christian Tabó, Osvaldo Martinez, Omar Fernández, George Corral, na ich miejsce weszli: Amaury Escoto, Daniel Álvarez, Santiago Ormeño, Emanuel Gularte. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Maximiliana Salasa, Fernanda Arce'a zajęli: José Cobián, David Cabrera. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Puebla: Brayanowi Anguli w 78. i George'owi Corralowi w 82. minucie. W drugiej połowie nie padły gole.

Brayan Alexis Angulo León78′
46′ Idekel Alberto Domínguez Rodríguez
Daniel Arreola
Julio César González Trinidad
George Ulises Corral Ang82′ 90′
83′ Fernando David Arce Juárez
Maximiliano Perg Schneider
59′ Claudio Andrés Baeza Baeza
Salvador Reyes Chávez64′
72′ Maximiliano Nahuel Salas
Alejandro Saúl Chumacero Bracamonte
83′ David Cabrera Pujol
Amaury Gabriel Escoto Ruiz64′
72′ José Antonio Cobián Ruíz
Daniel Álvarez López73′
Yerko Bastián Leiva Lazo
Bernardo Nicolás Cuesta
59′ Oscar Manuel Millán Garduño
Santiago Gabriel Ormeño Zayas73′
46′ 63′ Lucas Giuliano Passerini

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Club Necaxa otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Zespół Club Necaxa w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.