Liga meksykańska - 11. kolejka Liga MX: Club León - Pumas de la Universidad de Mexico 2-0 (1-0)

22 września na Estadio León (Nou Camp) w Leónie de losie Aldamas odbyło się starcie 11. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Club León i Pumasu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Club León 2-0.

J. Meneses 78'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 spotkań zespół Pumasu wygrał sześć razy, ale więcej przegrywał, bo dziewięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w meczu dostał Alfredo Talavera z Pumasu. Była to 19. minuta pojedynku.

W 42. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Alfredo Talavera z zespołu gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 19. minucie. W konsekwencji czerwonej kartki dla bramkarza, która spadła na Pumasu jak grom z jasnego nieba, trener w 45. minucie ściągnął z boiska napastnika Juana Iturbego, by za niego między słupkami mógł stanąć rezerwowy bramkarz drużyny Julio González.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Club León w 45. minucie spotkania, gdy Ángel Mena strzelił z karnego pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Club León.

W 62. minucie Favio Álvarez został zmieniony przez Juana Vigóna. W tej samej minucie w drużynie Pumasu doszło do zmiany. Carlos Gutiérrez wszedł za Juana Dinenna.

Chwilę później trener Club León postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Nicolása Sosę. Na boisko wszedł Jean Meneses, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Zespół Pumasu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania wynik na 2-0 podwyższył Jean Meneses. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Fernando Navarro.

Między 80. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Club León: Pedro Aquino, Emmanuel Gigliotti, William Tesillo, Ángel Mena, na ich miejsce weszli: José Rodríguez, Joel Campbell, Juan González, Armando León. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alana Mozy, Andrésa Iniestry zajęli: Facundo Waller, Bryan Mendoza. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Nicolás Omar Freire
89′ William José Tesillo Gutiérrez
Manuel Alejandro Mayorga Almaráz
84′ Pedro Jesús Aquino Sánchez
Carlos Gabriel González Espínola
66′ Nicolás Sosa Sánchez
Juan Ignacio Dinenno De Cara62′
85′ Emmanuel Gigliotti
Favio Enrique Álvarez62′
 45′ (k.) 89′ Ángel Israel Mena Delgado
Juan Manuel Iturbe45′
Alfonso Blanco Antúnez
Julio José González Vela-Alvizu45′
Gil Giovanni Burón Morales
Luis Fernando Quintana Vega
89′ Juan Ignacio González Ibarra
Jesús Andrés Rivas Gutiérrez
Osvaldo Rodríguez del Portal
Amaury García Moreno
84′ José Iván Rodríguez Rebollar
Carlos Gutiérrez Estefa62′
Jesse Zamudio García
Leonel López González
85′ Joel Campbell
Bryan Mendoza Cruz80′
José de Jesús Godínez Navarro
Gerardo Moreno Cruz
89′ Armando León Reséndez
Juan Pablo Vigón Cham62′
66′  78′ Jean David Meneses Villarroel
Facundo Federico Waller Martiarena80′

To był klasyczny mecz do jednej bramki.

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Pumasu przyznał jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.