Liga meksykańska - 10. kolejka Liga MX: Tijuana - Cruz Azul 1-2 (1-0)

14 września na Estadio Caliente odbył się mecz 10. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Tijuany i Cruz Azul. Starcie zakończyło się zwycięstwem Cruz Azul 2-1.

J. Rodríguez 82'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Drużyna Cruz Azul wygrała aż dziewięć razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się Edgar López. Przy strzeleniu gola pomagał Mauro Laínez.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał José Riverowi z Cruz Azul. Była to 22. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Tijuany.

Na drugą połowę drużyna Cruz Azul wyszła w zmienionym składzie, za Aleksa Castro wszedł Alexis Gutiérrez.

Zawodnicy gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 48. minucie bramkę wyrównującą zdobył Santiago Giménez. Asystę zaliczył Jonathan Rodríguez.

W 69. minucie Marcel Ruiz zastąpił Christiana Riverę. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Vladimira Loroñę, piłkarza Tijuany.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jonathan Rodríguez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cruz Azul, strzelając kolejnego gola w 82. minucie pojedynku. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Luis Romo.

Chwilę później trener Cruz Azul postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Josué Domínguez, a murawę opuścił Santiago Giménez. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Adrian Alexei Aldrete Rodriguez
73′ Vladimir Eduardo Loroña Aguilar
Julio César Domínguez Juárez
Jordan Jesús Silva Díaz
Igor Lichnovsky Osorio
78′ Fabián Andrés Castillo Sánchez
José Joaquín Martínez Valadez
Kevin Alexander Balanta Lucumí
Luis Francisco Romo Barrón
Jaime Gómez Valencia
Alex Stik Castro Giraldo46′
69′ Marcel Alejandro Ruiz Suárez
Orbelín Pineda Alvarado86′
69′ Bryan Dennys Angulo Tenorio
José Ignacio Rivero Segade22′
78′ Mauro Alberto Laínez Leyva
Santiago Tomás Giménez  48′ 84′
 10′ Edgar Iván López Rodríguez
Jonathan Javier Rodríguez Portillo  82′ 89′
Benny Díaz Jáuregui
Sebastián Jurado Roca
Clifford Aboagye
Jaiber Jiménez Ramírez
78′ David Matías Barbona
Josué Emmanuel Reyes Santacruz89′
78′ Jordi Cortizo de la Piedra
Roberto Carlos Alvarado Hernández
Luis Javier Gamíz Ávila
Rafael Baca Miranda86′
Jordan Lenín Rezabala Anzules
Jonathan Darwin Borja Colorado
69′ Christian Hernando Rivera Cuéllar
Pablo Daniel Ceppelini Gatto
Gerson Romario Vázquez Ogara
Josué Misael Domínguez González84′
69′ Luis Leal
Alexis Hazael Gutiérrez Torres46′

Elías Hernán Hernández Jacuinde

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.