Liga meksykańska - 10. kolejka Liga MX: Tigres - Santos Laguna 2-0 (1-0)

W meczu 10. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 13 września, zespół Tigres wygrał z Santosem Laguna 2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Universitario de Nuevo León w Sanie Nicolásie de losie Garzy.

10. kolejka Meksyk - Liga MX
2020-09-13 02:00 | Stadion: Estadio Universitario de Nuevo León | Arbiter: C. Ramos
CF Tigres de la Universidad Autónoma de Nuevo León
Club Santos Laguna
2
0
C. Acevedo 14' (samob.)
N. López 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 51 starć drużyna Tigres wygrała 19 razy i zanotowała 15 porażek oraz 17 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 14. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Santosu Laguna Carlos Acevedo.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Tigres.

W 46. minucie kartkę dostał Hugo Rodríguez, piłkarz Santosu Laguna. Drugą połowę jedenastka Santosu Laguna rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jaira Gonzáleza wszedł Walter Sandoval.

Na drugą połowę zespół Tigres wyszedł w zmienionym składzie, za Juliána Quiñonesa wszedł Eduardo Vargas. W 56. minucie kartkę otrzymał Fernando Gorriarán z Santosu Laguna. W 66. minucie Bryan Garnica został zmieniony przez Jordana Carrilla.

W 70. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Davida Andradego z Santosu Laguna, a w 87. minucie Carlosa Salceda z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w drużynie Tigres doszło do zmiany. Eduardo Tercero wszedł za Javiera Aquina. W 89. minucie arbiter przyznał kartkę Luisowi Rodríguezowi z jedenastki gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Tigres w 90. minucie spotkania, gdy Nicolás López zdobył drugą bramkę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Hugo Isaac Rodríguez De La O46′
89′ Luis Alfonso Rodríguez Alanís
Josecarlos Van Rankin Galland76′
87′ Carlos Joel Salcedo
David Alfredo Andrade Gómez70′
74′ Leonardo Cecilio Fernández López
Jair Alejandro González Romo46′
87′ Javier Aquino
Fernando Gorriarán Fontes56′
Rafael De Souza Pereira
Diego Alfonso Valdés Contreras
Jesús Alberto Dueñas Manzo
Julio César Furch76′
46′ Julián Andrés Quiñones Quiñones
Jordan Carrillo Rodríguez66′
87′ Eduardo Santiago Tercero Méndez
Alan Jhosué Cervantes Martín del Campo76′
Francisco Eduardo Venegas Moreno
Jesús Alberto Ocejo Zazueta76′
Raymundo de Jesús Fulgencio Román
Ulises Rivas Gilio
74′  90′ Nicolás Federico López Alonso
Felix Eduardo Torres Caicedo
46′ Eduardo Vargas
Eduardo Daniel Aguirre Lara66′

Walter Gael Sandoval Contreras46′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Santosu Laguna przyznał trzy.

Jedenastka Tigres w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.

20 września jedenastka Tigres zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Querétaro FC. Tego samego dnia Deportivo Toluca FC będzie rywalem drużyny Santosu Laguna w meczu, który odbędzie się w Toluca de Lerdzie.