Liga meksykańska - 10. kolejka Liga MX: Pumas - Atlético San Luis 3-0 (1-0)

W pojedynku 10. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 13 września, drużyna Pumasu zwyciężyła z Atlético San Luis 3-0 (1-0). Mecz odbył się na Estadio Olímpico de Universitario w Meksyku.

10. kolejka Meksyk - Liga MX
2020-09-13 19:00 | Stadion: Estadio Olímpico de Universitario | Arbiter: A. Escobedo
M. Quiroga 84' (samob.)

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Pumasu wygrał aż pięć razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Juan Vigón wywołał eksplozję radości wśród kibiców Pumasu, zdobywając bramkę w 14. minucie spotkania.

W 39. minucie Ramiro González został zastąpiony przez Dionicia Escalantego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Pumasu.

Trener Atlético San Luis wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andersona Julia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Cadete.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Pumasu, strzelając kolejnego gola. W 53. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Juan Dinenno. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem zdobytych bramek.

W 58. minucie w zespole Atlético San Luis doszło do zmiany. Diego Pineda wszedł za Andersona Julia. Chwilę później trener Pumasu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Leonela Lópeza. Na boisko wszedł Erik Lira, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Manuel Mayorga z Pumasu. Była to 72. minuta starcia.

W 84. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Atlético San Luis Mauro Quiroga. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Axel Wilfredo Werner
72′ Manuel Alejandro Mayorga Almaráz
Enrique López Fernández46′
83′ Carlos Gutiérrez Estefa
Rodrigo Javier Noya García
83′ Andrés Iniestra Vázquez Mellado
Pablo César López Martínez65′
63′ Leonel López González
Mauro Daniel Quiroga 84′ (samob.)
 14′ 71′ Juan Pablo Vigón Cham
Pablo Edson Barrera Acosta
Carlos Gabriel González Espínola
Germán Berterame
 53′ Juan Ignacio Dinenno De Cara
Diego Saúl Nava Ramírez
83′ Amaury García Moreno
Dionicio Manuel Escalante Moreno39′
63′ Erik Antonio Lira Méndez
Anderson Andrés Julio Santos46′ 58′
71′ Bryan Mendoza Cruz
Renato Mendoza Navarro
Gerardo Moreno Cruz
Jorge Alberto Sánchez López65′
83′ Facundo Federico Waller Martiarena
Brandon Enrique Abundis Bolaños
Emanuel Montejano Arroyo
Diego Iván Pineda Juárez58′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Atlético San Luis żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany.