Liga meksykańska - 10. kolejka Liga MX: FC Juárez - Puebla FC 1-0 (1-0)

12 września na Estadio Olímpico Benito Juárez w Ciudadzie Juárezie odbyło się starcie 10. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami FC Juárez i Puebli. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Juárez 1-0.

10. kolejka Meksyk - Liga MX
2020-09-12 04:30 | Stadion: Estadio Olímpico Benito Juárez | Arbiter: D. Montaño
FC Juárez
Puebla FC
1
0
D. Lezcano 7'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie na listę strzelców wpisał się Dario Lezcano. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Flavio Santos.

Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Israelowi Reyesowi z zespołu gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Juárez.

Na drugą połowę zespół Puebli wyszedł w zmienionym składzie, za Israela Reyesa wszedł Amaury Escoto. W 55. minucie arbiter pokazał kartkę Emanuelowi Gulartemu, piłkarzowi gości.

W 64. minucie Flavio Santos zastąpił Martína Rabuñala. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Maximiliano Perg, zawodnik Puebli. Trener Puebli postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił obrońcę Brayana Angulę i na pole gry wprowadził napastnika Eduarda Herrerę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastki wciąż miały problemy ze skutecznością.

Od 83. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FC Juárez i jedną drużynie przeciwnej. W 85. minucie w drużynie FC Juárez doszło do zmiany. Alan Mendoza wszedł za Marca Fabiana. W drugiej połowie nie padły bramki.

Pablo González Díaz
85′ Marco Fabian
Omar Andrés Fernández Frasica
Jefferson Alfredo Intriago Mendoza
Daniel Aguilar Muñoz
Jesús Eduardo Zavala Castañeda
Alejandro Saúl Chumacero Bracamonte65′
 7′ Dario Lezcano
Israel Reyes Romero41′ 46′
65′ Eryc Leonel Castillo Arroyo
Christian Alejandro Tabó Hornos
64′ Flavio Jesús Santos Carrillo
Salvador Reyes Chávez65′
85′ 90′ Alan Omar Mendoza López
Diego Zago Gavito
64′ 85′ Martín Ernesto Rabuñal Rey
Eduardo Herrera Aguirre74′
Carlos Iván Rosel Bermont

65′ Mauro Raúl Fernández

Víctor Omar Mañón Barrón

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Puebli w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.