Liga meksykańska - 10. kolejka Liga MX: CSyD Atlas de Guadalajara - Mazatlán FC 1-1 (0-0)

W spotkaniu 10. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 13 września, drużyna Atlasu zremisowała z Mazatlán FC 1-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio Jalisco w Guadalajarze.

M. Sansores 51'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Atlasu.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Od 34. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Atlasu i jedną drużynie przeciwnej.

Na początku drugiej połowy piłkarze Mazatlán FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Miguel Sansores. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zanotował Martín Rodríguez.

Zespół gospodarzy wyrównał wynik meczu. W 53. minucie gola wyrównującego strzelił Alex Ibarra.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Lorenzowi Reyesowi z Atlasu. Była to 57. minuta meczu. W 58. minucie Jesús Isijara zastąpił Ángela Márqueza. Niedługo później trener Mazatlán FC postanowił wzmocnić linię napadu i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Miguela Sansoresa. Na boisko wszedł Luis Mendoza, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Atlasu doszło do zmiany. Ignacio Jeraldino wszedł za Marcela Correę. Trener Atlasu postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Luciana Acostę i na pole gry wprowadził napastnika Jonathana Herrerę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Gonzalo Jara34′
37′ Jesús Alberto Angulo Uriarte
Jorge Antonio Padilla Leal
Germán Andrés Conti
Efraín Velarde Calvillo
Hugo Martín Nervo
César Saúl Huerta Valera
81′ Luciano Federico Acosta
José Enrique Ortiz Cortes
 53′ Alex Ibarra
Mario Humberto Osuna Pereznuñez90′
58′ Jesús Antonio Isijara Rodríguez
Aldo Paul Rocha González
Víctor Ignacio Malcorra
Martín Vladimir Rodríguez Torrejón
57′ Lorenzo Enrique Reyes Vicencio
Miguel Ángel Sansores Sánchez  51′ 73′
45′ 81′ Marcelo Javier Correa
Carlos Alonso Vargas Tenorio
58′ Ángel Jeremy Márquez Castañeda
Eduardo Del Ángel Reséndiz
Edyairth Alberto Ortega Alatorre
Roberto Ismael Meraz Bernal90′
Alan Neftaly Reyes Martínez
Iván Jared Moreno Füguemann
81′ Jonathan Ozziel Herrera Morales
Cándido Saúl Ramírez Montes
81′ Ignacio Alejandro Jeraldino Jul
Fernando Luis Aristeguieta de Luca85′
Ían Jairo Misael Torres Ramírez
Luis Ángel Mendoza Escamilla73′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.