Liga meksykańska - 10. kolejka Liga MX: Club Necaxa - CD Guadalajara 1-2 (0-0)

12 września na Estadio Victoria de Aguascalientes w Aguascalientes odbyło się starcie 10. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Club Necaxa i CD Guadalajara. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem CD Guadalajara 2-1.

10. kolejka Meksyk - Liga MX
2020-09-12 02:30 | Stadion: Estadio Victoria de Aguascalientes | Arbiter: E. Miranda
E. Vega 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 26 pojedynków zespół CD Guadalajara wygrał 12 razy i zanotował sześć porażek oraz osiem remisów.

Już w pierwszej połowie drużyna Club Necaxa została osłabiona. W 40. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Juan Delgado osłabiając tym samym zespół Club Necaxa.

Na drugą połowę drużyna CD Guadalajara wyszła w zmienionym składzie, za Jesúsa Angula wszedł Uriel Antuna. W 59. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Cristiana Calderóna z CD Guadalajara, a w 61. minucie Idekela Domíngueza z drużyny przeciwnej.

Chwilę później trener Club Necaxa postanowił wzmocnić linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Maximiliana Salasa. Na boisko wszedł Martín Barragán, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 64. minucie Jesús Sánchez zastąpił Jose Vazqueza. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole CD Guadalajara doszło do zmiany. Miguel Ponce wszedł za Cristiana Calderóna.

Dopiero w drugiej połowie Ian González wywołał eksplozję radości wśród kibiców Club Necaxa, zdobywając bramkę w 65. minucie starcia.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez drużynę CD Guadalajara w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 67. minucie gola wyrównującego strzelił Uriel Antuna. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ernesto Vega.

Trener CD Guadalajara postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Jesúsa Molinę i na pole gry wprowadził napastnika Oribe'a Peraltę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W czwartej minucie doliczonego czasu spotkania Ernesto Vega dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Cristian Yonathan Calderón Del Real59′ 65′
61′ 71′ Idekel Alberto Domínguez Rodríguez
Hiram Ricardo Mier Alanis
Julio César González Trinidad
Gilberto Sepúlveda López
75′ Fernando David Arce Juárez
José Juan Macías Guzmán
 65′ 75′ Ian González Nieto
Ernesto Alexis Vega Rojas  90′
40′ Juan Antonio Delgado Baeza
Isaac Brizuela
63′ Maximiliano Nahuel Salas
Jesús Enrique Sánchez García64′
Luis Ángel Malagón Velázquez
José Antonio Rodríguez Romero
71′ Mario Humberto De Luna Saucedo
Antonio Briseño Vázquez
Jairo Daniel González Fajardo
José Antonio Madueña López
Raúl Martín Sandoval Zavala
Alexis Francisco Peña López
75′ David Cabrera Pujol
Miguel Ponce65′
José Antonio Cobián Ruíz
Fernando Beltrán Cruz81′
Yerko Bastián Leiva Lazo
Jose Vazquez64′
63′ Martín Barragán Negrete
Uriel Antuna46′  67′
Oscar Manuel Millán Garduño
Ronaldo Cisneros Morell
75′ Jhoao Leandro Rodríguez González
Oribe Peralta68′

Zawodnicy Club Necaxa dostali w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna Club Necaxa w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.