Liga meksykańska - 10. kolejka Liga MX: Club America - Deportivo Toluca FC 1-1 (1-1)

13 września na Estadio Azteca w Meksyku odbyło się starcie 10. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Clubu América i Toluca. Mecz zakończył się remisem 1-1.

B. Sartiaguin 29'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 52 spotkania drużyna Clubu América wygrała 19 razy i zanotowała 18 porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Clubu América otworzyli wynik. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Federico Viñas.

Zawodnicy Toluca odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 29. minucie Brandon Sartiaguin wyrównał wynik meczu.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Brandonowi Sartiaguinowi z zespołu gości. Była to 37. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka Clubu América wyszła w zmienionym składzie, za Federica Viñasa wszedł Roger Martínez. W 54. minucie Roger Martínez zastąpił Giovaniego dos Santosa.

Między 56. a 63. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Jonathan Ramón Maidana
56′ Sebastián Enzo Cáceres Ramos
Adrián Mora Barraza
Luis Fernando Fuentes Vargas
Brandon Guadalupe Sartiaguin Godoy  29′ 37′
61′ Jorge Eduardo Sánchez Ramos
Javier Güemez López
Leonardo Gabriel Suárez
Raúl López Gómez
58′ Fernando Rubén González Pineda
Antonio Ríos Martínez
Richard Rafael Sánchez Guerrero
Rubens Omar Óscar Sambueza
Henry Josué Martín Mex
Enrique Luis Triverio77′
 19′ 46′ Federico Sebastián Viñas Barboza
Diego González Hernández63′
58′ Francisco Sebastián Córdova Reyes
Alan Medina Camacho
Jesús Alonso Escoboza Lugo
Michael Steveen Estrada Martínez77′
Antonio De Jesús López Amenábar
Giovanny De Jesús León Salazar
54′ Giovani dos Santos
Pablo Nicolás López De León
46′ 54′ Roger Beyker Martínez Tobinson
João Jimmy Plata Cotera

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

20 września drużyna Clubu América będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie CD Guadalajara. Tego samego dnia Club Santos Laguna zagra z drużyną Toluca na jej terenie.