Liga meksykańska - 10. kolejka Liga MX: Club America - Deportivo Toluca FC 1-1 (1-1)

13 września na Estadio Azteca w Meksyku odbyło się starcie 10. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Clubu América i Toluca. Mecz zakończył się remisem 1-1.

13 września  na Estadio Azteca w Meksyku odbyło się starcie  10. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Clubu América  i Toluca. Mecz zakończył się remisem 1-1.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 52 spotkania drużyna Clubu América wygrała 19 razy i zanotowała 18 porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Clubu América otworzyli wynik. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Federico Viñas.

Zawodnicy Toluca odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 29. minucie Brandon Sartiaguin wyrównał wynik meczu.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Brandonowi Sartiaguinowi z zespołu gości. Była to 37. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka Clubu América wyszła w zmienionym składzie, za Federica Viñasa wszedł Roger Martínez. W 54. minucie Roger Martínez zastąpił Giovaniego dos Santosa.

Między 56. a 63. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

20 września drużyna Clubu América będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie CD Guadalajara. Tego samego dnia Club Santos Laguna zagra z drużyną Toluca na jej terenie.