Liga meksykańska - 1. kolejka Liga MX: Tigres - Morelia 4-2 (3-0)

21 lipca w Sanie Nicolásie de losie Garzy odbył się mecz 1. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Tigres i Morelii. Starcie zakończyło się zwycięstwem Tigres 4-2.

1. kolejka Meksyk - Liga MX
2019-07-21 04:00 | Stadion: Estadio Universitario de Nuevo León | Arbiter: R. Garcia Orozco
G. Lezcano 88'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 38 pojedynków jedenastka Tigres wygrała 18 razy i zanotowała 12 porażek oraz osiem remisów.

Już w pierwszych minutach jedenastka Tigres próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Niedługo po rozpoczęciu meczu Luis Rodríguez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Tigres, zdobywając bramkę w 20. minucie starcia. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Luis Quiñónes.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Tigres, strzelając kolejnego gola. W 28. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Rafael Carioca. Bramka padła po podaniu Luisa Quiñónesa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Tigres w 34. minucie spotkania, gdy Javier Aquino zdobył trzecią bramkę. Asystę przy golu po raz trzeci zanotował Luis Quiñónes.

W 37. minucie Luis Quiñónes został zmieniony przez Ennera Valencię. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Morelii wyszła w zmienionym składzie, za Miguela Sansoresa, Rodriga Millara weszli Fernando Aristeguieta, Luis Mendoza.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 46. minucie na listę strzelców wpisał się Luis Mendoza. Przy strzeleniu gola pomógł Édison Flores.

Jedyną kartkę w meczu sędzia wręczył Luisowi Rodríguezowi z Tigres. Była to 66. minuta spotkania. W 67. minucie Jair Díaz został zmieniony przez Jesúsa Dueñasa, co miało wzmocnić zespół Tigres. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Édisona Floresa na Cándida Ramíreza.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 88. minucie bramkę kontaktową zdobył Gastón Lezcano.

Chwilę później trener Tigres postanowił bronić wyniku. W pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku postawił na defensywę. Za pomocnika Lucasa Zelarayána wszedł Jorge Torres, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Tigres utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Tigres udało się strzelić gola i wygrać.

Zespół gospodarzy nie dał rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. Trzy minuty później Javier Aquino po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 4-2. Asystę przy golu zaliczył Andre-Pierre Gignac.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-2.

Gabriel Achilier
67′ Jair Alberto Díaz Vázquez
José Joaquín Martínez Valadez
 20′ 66′ Luis Alfonso Rodríguez Alanís
Sebastián Ignacio Vegas Orellana
Carlos Joel Salcedo
Efraín Velarde Calvillo
 34′, 90′ Javier Aquino
Edison Michael Flores Peralta72′
 28′ Rafael De Souza Pereira
Rodrigo Javier Millar Carvajal46′
Guido Pizarro
Mario Humberto Osuna Pereznuñez
90′ Lucas Manuel Zelarayán
Aldo Paul Rocha González
Andre-Pierre Gignac
Gastón Adrián Lezcano  88′
37′ Luis Enrique Quiñónes
Eduardo Del Ángel Reséndiz
90′ Jorge Torres Nilo
Cándido Saúl Ramírez Montes72′
67′ Jesús Alberto Dueñas Manzo
Jorge Alfredo Valadéz Callente
37′ Enner Valencia
Fernando Luis Aristeguieta de Luca46′
Eduardo Vargas
Luis Ángel Mendoza Escamilla46′  46′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Morelii żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.