Liga meksykańska - 1. kolejka Liga MX: Club Santos Laguna - CD Guadalajara 3-0 (1-0)

22 lipca w Torreón odbyło się starcie 1. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Santosu Laguna i CD Guadalajara. Mecz zakończył się zwycięstwem Santosu Laguna 3-0.

J. Furch 78'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 39 spotkań jedenastka Santosu Laguna wygrała 20 razy i zanotowała 11 porażek oraz osiem remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Michael Pérez z jedenastki gości. Była to 32. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Santosu Laguna w 40. minucie spotkania, gdy Brian Lozano strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Santosu Laguna.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Santosu Laguna, zdobywając kolejną bramkę. W 48. minucie na listę strzelców wpisał się Dória. Asystę zaliczył Brian Lozano.

W 51. minucie kartkę dostał Adrián Lozano, piłkarz Santosu Laguna. W 61. minucie Isaac Brizuela został zastąpiony przez Césara Huertę. W 64. minucie Jesús Molina został zmieniony przez Oribe'a Peraltę, co miało wzmocnić drużynę CD Guadalajara. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adriána Lozana na Diego Valdésa.

W 70. minucie kartkę otrzymał Gerardo Arteaga z Santosu Laguna.

Trzeba było trochę poczekać, aby Julio Furch wywołał eksplozję radości wśród kibiców Santosu Laguna, strzelając kolejnego gola w 78. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola po raz kolejny asystę zaliczył Brian Lozano.

W 81. minucie Walter Sandoval został zmieniony przez Ernesta Vegę, co miało wzmocnić zespół CD Guadalajara. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fernanda Gorriarána na Jose Vazqueza oraz Briana Lozanę na Bryana Garnicę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

José Antonio Rodríguez Romero
70′ Gerardo Daniel Arteaga Zamora
Oswaldo Alanís Pantoja
 48′ Matheus Dória Macedo
Manuel Alejandro Mayorga Almaráz
Carlos Emilio Orrantía Treviño
Hiram Ricardo Mier Alanis
Hugo Isaac Rodríguez De La O
Javier Eduardo López Ramírez
51′ 74′ Adrián Lozano Magallanes
Jesús Antonio Molina Granados64′
Eryc Leonel Castillo Arroyo
Michael Pérez Ortiz32′
82′ Fernando Gorriarán Fontes
Alan Pulido
 40′ 87′ Brian Avelino Lozano Aparicio
Isaac Brizuela61′
Ulises Rivas Gilio
Walter Gael Sandoval Contreras81′
 78′ Julio César Furch
Fernando Beltrán Cruz
74′ Diego Alfonso Valdés Contreras
César Saúl Huerta Valera61′
82′ Jose Vazquez
Alejandro Zendejas Saavedra
87′ Bryan Eduardo Garnica Cortéz
Oribe Peralta64′
Raúl Octavio Rivero Falero
Ernesto Alexis Vega Rojas81′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.