Liga meksykańska - 1. kolejka Liga MX: Club America - CF Monterrey 4-2 (2-2)

21 lipca w Meksyku odbyło się starcie 1. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Clubu América i Monterrey. Mecz zakończył się zwycięstwem Clubu América 4-2.

A. Hurtado 31'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 44 pojedynki jedenastka Clubu América wygrała 17 razy i zanotowała 14 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Monterrey w ósmej minucie spotkania, gdy Rogelio Funes strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Dorlan Pabón.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 17. minucie Nicolás Castillo wyrównał wynik meczu z rzutu karnego.

Niedługo po stracie gola zespół Clubu América trafił do bramki rywala. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Andrés Uribe. Sytuację bramkową stworzył Alex Ibarra.

Drużyna Clubu América niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 12 minut, jedenastka gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Avilés Hurtado. Asystę przy bramce zaliczył John Medina.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

W 49. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Nicolás Castillo z Clubu América. Bramka padła po podaniu Aleksa Ibarry.

W 58. minucie arbiter pokazał kartkę Jonathanowi Gonzálezowi, piłkarzowi gości. W 61. minucie Jonathan González zastąpił Rodolfa Pizarra. W 67. minucie w drużynie Monterrey doszło do zmiany. Jesus Gallardo wszedł za Leonela Vangioniego.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Guidowi Rodríguezowi z zespołu gospodarzy. Chwilę później trener Clubu América postanowił wzmocnić linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Guida Rodrígueza. Na boisko wszedł Fernando González, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w jedenastce Clubu América doszło do zmiany. Jeremy Menez wszedł za Nicolása Castilla.

W 73. minucie kartkę obejrzał Carlos Rodríguez z Monterrey.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 13 minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Roger Martínez.

W 80. minucie Dorlan Pabón został zmieniony przez Ángela Zaldívara, co miało wzmocnić drużynę Monterrey. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Francisca Córdovę na Antonia Lópeza. W 83. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nicolása Sáncheza z Monterrey, a w piątej minucie doliczonego czasu pojedynku Agustína Marchesína z drużyny przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-2.

Martínez Tobinson
90′ Agustín Federico Marchesín
Leonel Ezequiel Vangioni67′
90′ Francisco Sebastián Córdova Reyes
Jonathan Alexander González Mendoza58′ 61′
Alex Ibarra
Maximiliano Eduardo Meza
70′ 71′ Guido Rodríguez
Rogelio Gabriel Funes Mori  8′
 19′ Andrés Mateus Uribe Villa
Avilés Hurtado Herrera  31′
 17′ (k.), 49′ 71′ Nicolás Ignacio Castillo Mora
Dorlan Mauricio Pabón Ríos80′
 77′ Roger Beyker Martínez Tobinson
Carlos Alberto Rodríguez Gómez73′
Óscar Francisco Jiménez Fabela
Luis Alberto Cárdenas López
Carlos Alonso Vargas Tenorio
Edson Antonio Gutiérrez Moreno
71′ Fernando Rubén González Pineda
Cesar Jasib Montes
90′ Antonio De Jesús López Amenábar
Jesus Gallardo67′
Leonel López González
Celso Fabián Ortiz Gamarra
71′ Jeremy Menez
Rodolfo Gilbert Pizarro Thomas61′
Arturo Sánchez Silva
Ángel Zaldívar Caviedes80′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Clubu América, a piłkarzom gości pokazał trzy.