Liga meksykańska - 1. kolejka Liga MX: CF Pachuca - Club León 1-3 (0-2)

21 lipca w Pachucej de Soto odbyło się spotkanie 1. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Pachucej i Club León. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Club León 3-1.

L. Ramos 89'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Zespół Pachucej wygrał aż 10 razy, zremisował sześć, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Club León nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Ismael Sosa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Club León w 38. minucie spotkania, gdy José Macías zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W 42. minucie za Emmanuela Garcíę wszedł Romario Ibarra.

W 46. minucie Jonathan Copete został zmieniony przez Ericka Aguirrego, co miało wzmocnić zespół Pachucej. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ismaela Sosę na Ángela Menę w 62. minucie. W 55. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jorge Hernándeza z Pachucej, a w 67. minucie Miguela Herrerę z drużyny przeciwnej.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Carlos Guerrero osłabiając tym samym drużynę gości. W 72. minucie José Macías został zmieniony przez Leonarda Ramosa, co miało wzmocnić zespół Club León. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Víctora Morę na José Ulloa. W 80. minucie gola kontaktowego strzelił z karnego Franco Jara.

W 85. minucie w drużynie Club León doszło do zmiany. Yairo Moreno wszedł za Joela Campbella.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W samej końcówce starcia wynik ustalił Leonardo Ramos. Asystę przy golu zanotował Luis Montes.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-3.

Ramiro Gabriel González Hernández
42′ Emmanuel García Vaca
Miguel Ángel Herrera Equihua67′
75′ Víctor Isaac Mora Gómez
Luis Arturo Montes Jiménez
55′ Jorge Daniel Hernández Govea
José Juan Macías Guzmán  38′ (k.) 72′
Raúl López Gómez
Joel Campbell85′
 80′ (k.) Franco Daniel Jara
Jean David Meneses Villarroel
46′ Jonathan Copete Valencia
Ismael Sosa  13′ 62′
Alfonso Blanco Antúnez
William Paul Yarbrough Story
46′ Erick Germain Aguirre Tafolla
Yairo Yesid Moreno Berrío85′
42′ Romario Andrés Ibarra Mina
Ángel Israel Mena Delgado62′
75′ José Leonardo Ulloa
Leonardo Javier Ramos72′  89′

Zawodnicy gości dostali w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.