Liga meksykańska - 1. kolejka Liga MX: Atlético San Luis - Pumas 0-2 (0-0)

21 lipca w San Luis Potosím odbył się pojedynek 1. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Atlético San Luis i Pumasu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Pumasu 2-0.

1. kolejka Meksyk - Liga MX
2019-07-21 00:00 | Stadion: Estadio Alfonso Lastras Ramírez | Arbiter: D. Montaño
Atlético San Luis
Pumas de la Universidad de Mexico
0
2
C. González 79'
L. Quintana 88'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Pumasu wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Pumas: Carlosowi Gonzálezowi w 9. i Pablowi Jaquezowi w 29. minucie.

W 61. minucie David Cabrera zastąpił Pabla Barrerę. Trener Pumasu postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Briana Figueroa i na pole gry wprowadził napastnika Juana Iturbego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Luis Quintana z zespołu gości. W 70. minucie boisko opuścili piłkarze Atlético San Luis : Mario De Luna, Juan Castro, a na ich miejsce weszli Mario Abrante, Adrián Centurión.

Dopiero pod koniec meczu Carlos González wywołał eksplozję radości wśród kibiców Pumasu, strzelając gola w 79. minucie starcia. Asystę zanotował Víctor Malcorra.

W 80. minucie w drużynie Atlético San Luis doszło do zmiany. Diego Valdez wszedł za Noé Mayę.

Jedenastka Atlético San Luis ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Luis Quintana. Przy strzeleniu gola po raz kolejny pomógł Víctor Malcorra.

W 90. minucie w drużynie Pumasu doszło do zmiany. Kevin Escamilla wszedł za Juana Vigóna. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Alfredo Saldívar Medina
70′ Pedro Mario Álvarez Abrante
Jeison Andrés Angulo Trujillo
Unai Bilbao Arteta
Pablo Jaquez Isunza29′
Matías Ezequiel Catalán
Alan Mozo Rodríguez
70′ Adrián Ricardo Centurión
Luis Fernando Quintana Vega  88′ 67′
Dionicio Manuel Escalante Moreno
David Cabrera Pujol61′
80′ Noé Maya Vilchis
Miguel Ángel Fraga Licona
70′ Mario Humberto De Luna Saucedo
Idekel Alberto Domínguez Rodríguez
Fernando Madrigal González
José Carlos Robles Mejía
80′ Diego Gabriel Valdez Samudio
Kevin Rafael Escamilla Moreno90′
Oscar Benítez
Martín Barragán Negrete
70′ Juan David Castro Ruiz
Pablo Edson Barrera Acosta61′
Diego Iván Pineda Juárez
Juan Manuel Iturbe61′

Sędzia nie ukarał zawodników Atlético San Luis żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.