Liga meksykańska - 0. kolejka Liga MX: Pachuca - Tigres 1-1 (1-1)

9 maja w Pachucej de Soto odbyło się spotkanie rozgrywek meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Pachucej i Tigres. Mecz zakończył się remisem 1-1.

J. Aquino 22'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 44 starcia zespół Tigres wygrał 18 razy i zanotował 12 porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. W 19. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Tigres Luis Rodríguez.

Piłkarze gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Javier Aquino. Bramka padła po podaniu Rafaela Carioki.

W 43. minucie Franco Jara został zastąpiony przez Ismaela Sosę. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Emmanuelowi Garcíi z drużyny gospodarzy. Była to 45. minuta spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Pachucej wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ángela Sagala. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić José Ulloa. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w zespole Tigres doszło do zmiany. Lucas Zelarayán wszedł za Luisa Quiñónesa.

Hugo Ayala Castro
45′ Emmanuel García Vaca
Luis Alfonso Rodríguez Alanís 19′ (samob.)
Andre-Pierre Gignac
43′ Franco Daniel Jara
Luis Enrique Quiñónes81′
69′ José Leonardo Ulloa
Francisco Javier Meza Palma
69′ Ángelo Nicolás Sagal Tapia
Jorge Torres Nilo
Miguel Ángel Tapias Dávila
Lucas Manuel Zelarayán81′
Nahuel Lautaro Bustos
Juergen Damm
43′ Ismael Sosa
Eduardo Vargas

Arbiter nie ukarał zawodników Tigres żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Drużyna Pachucej wymieniła dwóch graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.