Liga meksykańska - 0. kolejka Liga MX: Club León - Club America 0-1 (0-1)

20 maja w León de losie Aldamas odbyło się spotkanie rozgrywek meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Club León a Clubu América. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Clubu América 1-0. Ponieważ w pierwszym meczu zwyciężyła drużyna Club León 1-0, więc to ona wywalczyła awans.

B. Valdez 6'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla Clubu América zdobył Bruno Valdez w szóstej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Andrés Ibargüen.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Bruno Valdez z Clubu América. Była to 36. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Clubu América.

Na drugą połowę zespół Club León wyszedł w zmienionym składzie, za Joela Campbella wszedł José Rodríguez. Między 51. a 71. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Club León i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Clubu América postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Antonio López, a murawę opuścił Jorge Sánchez. W 72. minucie Roger Martínez został zastąpiony przez Oribe'a Peraltę. A kibice Club León nie mogli już doczekać się wprowadzenia Yaira Morena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jean Meneses.

W 73. minucie żółtą kartkę dostał Guido Rodríguez z drużyny gości. Na kwadrans przed zakończeniem starcia drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Rubens Sambueza osłabiając zespół Club León. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 51. minucie. W 78. minucie w zespole Clubu América doszło do zmiany. Henry Martín wszedł za Paula Aguilara.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku arbiter ukarał żółtą kartką Andrésa Ibargüena, zawodnika Clubu América. W 86. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Guido Rodríguez z Clubu América i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 73. minucie. W doliczonym czasie gry żółtą kartkę otrzymał Antonio López z Clubu América.

W tej samej minucie w zespole Club León doszło do zmiany. Miguel Herrera wszedł za José Macíasa. W drugiej połowie nie padły bramki.

Jorge Eduardo Sánchez Ramos71′
71′ William José Tesillo Gutiérrez
Bruno Amílcar Valdez Rojas  6′ 36′
Luis Arturo Montes Jiménez
Alex Ibarra
51′ 76′ Rubens Omar Óscar Sambueza
Guido Rodríguez73′ 86′
90′ José Juan Macías Guzmán
Andrés Mateus Uribe Villa
72′ Jean David Meneses Villarroel
Nicolás Ignacio Castillo Mora
46′ Joel Campbell
Andrés Felipe Ibargüen García81′
Ángel Israel Mena Delgado
Roger Beyker Martínez Tobinson72′
William Paul Yarbrough Story
Óscar Francisco Jiménez Fabela
90′ Miguel Ángel Herrera Equihua
Edson Alvarez
72′ Yairo Yesid Moreno Berrío
Carlos Alonso Vargas Tenorio
46′ José Iván Rodríguez Rebollar