Reklama

Reklama

Liga meksykańska - 0. kolejka Liga MX: Club America - Cruz Azul FC 3-1 (2-1)

W spotkaniu rozgrywek meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 10 maja, zespół Clubu América zwyciężył z Cruz Azul 3-1 (2-1).

W  spotkaniu rozgrywek meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 10 maja, zespół Clubu América zwyciężył  z Cruz Azul  3-1 (2-1).

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 43 starcia drużyna Clubu América wygrała 22 razy i zanotowała siedem porażek oraz 14 remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Trener Cruz Azul postanowił skorzystać ze swojego jokera. W dziewiątej minucie na plac gry wszedł Jonathan Rodríguez, a murawę opuścił Orbelín Pineda.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Jorge Sánchezowi z drużyny Clubu América. Była to 14. minuta starcia.

Reklama

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cruz Azul w 15. minucie spotkania, gdy Milton Caraglio strzelił z karnego pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siedemnaste trafienie w sezonie.

W 21. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Cruz Azul Igor Lichnovsky.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Clubu América przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu Roger Martínez dał prowadzenie swojej jedenastce. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Alex Ibarra.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Cruz Azul: Igorowi Lichnovskiemu w 57. i Edgarowi Méndezowi w 69. minucie.

Drużyna Cruz Azul ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Clubu América, zdobywając kolejną bramkę. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy Roger Martínez ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 3-1. Sytuację bramkową stworzył Andrés Ibargüen.

W 77. minucie Nicolás Castillo został zmieniony przez Oribe'a Peraltę. W tej samej minucie w zespole Cruz Azul doszło do zmiany. Martín Cauteruccio wszedł za Edgara Méndeza. Na murawie, jak to często zdarzało się Clubowi América w tym sezonie, pojawił się Carlos Vargas, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 81. minucie Jorge Sáncheza. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Cruz Azul: Pablowi Aguilarowi w 86. minucie i Miltonowi Caragliowi w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania. W 88. minucie Rafael Baca został zmieniony przez Josué Domíngueza, co miało wzmocnić jedenastkę Cruz Azul. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksa Ibarrę na Francisca Córdovę. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny Clubu América, która potrzebowała tylko pięciu celnych strzałów, żeby trzy razy pokonać bramkarza rywali.

Zespół Cruz Azul zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze Clubu América obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 13 maja w Meksyku. Strata Cruz Azul wciąż jest do odrobienia.

Reklama

Reklama

Reklama