Impulsora del Deportivo Necaxa S.A. de C.V. - Club de Futbol Monterrey 1-2 (1-0). Liga - 8. kolejka

W meczu 8. kolejki Liga MX, który rozegrany został 13 sierpnia, zespół Necaxy przegrał z Monterrey 1-2 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio Victoria w Aguascalientes.

W  meczu 8. kolejki  Liga MX, który rozegrany został 13 sierpnia, zespół Necaxy przegrał  z Monterrey  1-2 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio Victoria w Aguascalientes.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 spotkań zespół Necaxy wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 27. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Miltona Gimeneza z Necaxy, a w 32. minucie Ericka Aguirrego z drużyny przeciwnej.

Tymczasem piłkarze Necaxy nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 37. minucie na listę strzelców wpisał się Bryan Garnica.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Necaxy.

Rodrigo Aguirre wywołał eksplozję radości wśród kibiców Monterrey , zdobywając bramkę w 56. minucie pojedynku. Sytuację bramkową stworzył Maximiliano Meza.

W 58. minucie kartkę dostał Celso Ortiz z jedenastki Monterrey. W 61. minucie Hector Moreno zastąpił Jesusa Gallarda. W tej samej minucie Celso Ortiz został zmieniony przez Gonzala Berteramego, a za Rodriga Aguirrego wszedł na boisko Rodolfo Pizarro, co miało wzmocnić zespół Monterrey. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Miltona Gimeneza na Heriberta Jurada.

Niedługo później trener Monterrey postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Ericka Aguirrego wszedł Cesar Montes, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Monterrey utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę jedenastce Monterrey udało się strzelić gola i wygrać.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Monterrey przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie Arturo Gonzalez dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę przy golu zaliczył Rogelio Mori.

W następstwie utraty gola trener Necaxy postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Angela Araosa i na pole gry wprowadził napastnika Ricarda Monreala. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 85. minucie arbiter ukarał kartką Alexisa Penę, zawodnika Necaxy. W 89. minucie boisko opuścili zawodnicy Necaxy: Jesus Godinez, Diego Gomez, a na ich miejsce weszli Fernando Madrigal, Bryan Garnica.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Necaxy, a w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy Monterrey obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.