Gallos Blancos de Queretaro Futbol Club - Atletico San Luis 1-1 (0-0). Liga - 8. kolejka

12 sierpnia na Estadio Corregidora w Santiago de Querétaro odbyło się spotkanie 8. kolejki Liga MX pomiędzy drużynami Queretara i Atletico San Luis. Mecz zakończył się remisem 1-1.

12 sierpnia  na Estadio Corregidora w Santiago de Querétaro odbyło się spotkanie  8. kolejki  Liga MX pomiędzy drużynami Queretara  i Atletico San Luis. Mecz zakończył się remisem 1-1.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 starć drużyna Atletico San Luis wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie David Barbona został zastąpiony przez Leonarda Sequeirę.

W ostatniej minucie pierwszej połowy w zespole Atletico San Luis doszło do zmiany. Javier Guemez wszedł za Rodriga Dourada. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 55. minucie kartkę dostał Jorge Hernandez, zawodnik Queretara.

W tym czasie piłkarze Atletico San Luis nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Abel Hernandez.

Między 57. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Queretara: Jorge Hernandez, Angel Sepulveda, Rafael Fernandez, na ich miejsce weszli: Rodrigo Lopez, Jose Angulo, Juan Romagnoli. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Abla Hernandeza, Vitinha zajęli: Sabin Merino, Juan Sanabria. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Queretaro: Gabrielowi Rojasowi w 70. i Pablowi Barrerze w 77. minucie. Niedługo później trener Atletico San Luis postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jhona Murilla wszedł Ramon Juarez, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka Atletico San Luis nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz.

Wysiłki podejmowane przez zespół Queretara w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie Jose Angulo wyrównał wynik meczu. Asystę zaliczył Pablo Barrera.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter nie ukarał zawodników Atletico San Luis żadną kartką, natomiast piłkarzom Queretara przyznał trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.