FC Juárez - Tijuana 0-0. Liga meksykańska - 2. kolejka Liga MX

16 stycznia na Estadio Olímpico Benito Juárez w Ciudadzie Juárezie odbył się pojedynek 2. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami FC Juárez i Tijuanej. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

2. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-01-16 04:30 | Stadion: Estadio Olímpico Benito Juárez | Arbiter: Eduardo Galván Basulto
FC Juárez
Club Tijuana Xoloitzcuintles de Caliente
0
0

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie kartkę dostał Brayan Angulo, piłkarz gości.

W 29. minucie Francisco Contreras został zmieniony przez Andrésa Iniestrę. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Eduardowi Tercerowi z zespołu gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę jedenastka Tijuanej rozpoczęła w zmienionym składzie, za Brayana Angulę wszedł Jaime Gómez. W 64. minucie sędzia ukarał kartką Daria Lezcana, zawodnika FC Juárez.

Chwilę później trener FC Juárez postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Eryc Castillo, a murawę opuścił Flavio Santos. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Tijuanej doszło do zmiany. Marcel Ruiz wszedł za Fabiána Castilla. Trener Tijuanej wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Christiana Riverę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Mauro Manotas.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Tijuana: Júniorowi Sornozie w 72. i Davidowi Barbonie w 78. minucie. W tej samej minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak Dario Lezcano nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół FC Juárez. W 79. minucie Miguel Sansores został zmieniony przez Edgara Lópeza, a za Júniora Sornozę wszedł na boisko Fidel Martinez, co miało wzmocnić jedenastkę Tijuanej. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ayrona Del Vallego na Blasa Armoa.

David Matías Barbona78′
29′ Francisco Contreras Báez
Júnior Nazareno Sornoza Moreira72′ 80′
José Joaquín Esquivel Martínez
Esteban Andres Pavez Suazo
84′ Ayron Del Valle Rodríguez
Miguel Ángel Sansores Sánchez79′
78′ (k.) 64′ Dario Lezcano
Mauro Andrés Manotas Páez71′
69′ Flavio Jesús Santos Carrillo
Luis Javier Gamíz Ávila
29′ Andrés Iniestra Vázquez Mellado
Jaime Gómez Valencia46′
Alan Omar Mendoza López
Victor Andrés Guzmán Olmedo
Jesús Eduardo Zavala Castañeda
Christian Hernando Rivera Cuéllar71′
84′ Blas Esteban Armoa Núñez
Marcel Alejandro Ruiz Suárez71′
69′ Eryc Leonel Castillo Arroyo
Christian Eduardo Castillo Leyva
Martín Luis Galván Romo
Edgar Iván López Rodríguez79′
Brian Alejandro Rubio Rodríguez
Fidel Martinez80′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom FC Juárez, natomiast zawodnikom gości przyznał cztery.

Drużyna gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Tijuanej w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.