FC Juárez - Mazatlán FC 1-0 (0-0). Liga meksykańska - 7. kolejka Liga MX

W pojedynku 7. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 20 lutego, drużyna FC Juárez wygrała z Mazatlán FC 1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Olímpico Benito Juárez w Ciudadzie Juárezie.

7. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-02-20 04:30 | Stadion: Estadio Olímpico Benito Juárez | Arbiter: Óscar Mejía García
FC Juárez
Mazatlán FC
1
0
D. Lezcano 53'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Mazatlán FC.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną bramkę meczu zdobył Dario Lezcano dla zespołu FC Juárez. Bramka padła w tej samej minucie. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Blas Armoa.

W 60. minucie Daniel Amador został zmieniony przez José Ortiza. W 68. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Néstora Vidria z Mazatlán FC, a w 70. minucie Andrésa Iniestrę z drużyny przeciwnej. Po chwili trener FC Juárez postanowił bronić wyniku. W 78. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Andrésa Iniestrę wszedł José Esquivel, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi FC Juárez utrzymać prowadzenie.

Na siedem minut przed zakończeniem starcia w drużynie FC Juárez doszło do zmiany. Flavio Santos wszedł za Ariela Garcíę. Trener Mazatlán FC postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił obrońcę Israela Jiméneza i na pole gry wprowadził napastnika Waltera Sandovala. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W doliczonej piątej minucie meczu kartkę dostał Nicolás Díaz z drużyny gości.

Nicolás Andrés Díaz Huincales90′
66′ Luis Alberto Pavez Muñoz
Carlos Alonso Vargas Tenorio
70′ 78′ Andrés Iniestra Vázquez Mellado
Luis Ángel Mendoza Escamilla
Blas Esteban Armoa Núñez
Daniel Guadalupe Amador Osuna60′
83′ Ariel Matías García
Giovanni Augusto Oliveira Cardoso
Jefferson Alfredo Intriago Mendoza
Mario Humberto Osuna Pereznuñez
66′ Marco Fabian
Camilo Da Silva Sanvezzo
 53′ Dario Lezcano
Fernando Luis Aristeguieta de Luca66′
Edmundo Iván Vázquez Mellado Pérez
Ricardo Daniel Gutiérrez Hernández
78′ José Joaquín Esquivel Martínez
Jorge Antonio Padilla Leal
66′ Luis Alberto López López
Cándido Saúl Ramírez Montes
66′ Francisco Contreras Báez
Ulises Israel Cardona Carrillo
Ayron Del Valle Rodríguez
Manuel Pérez Ruiz
Brian Alejandro Rubio Rodríguez
Michael Jhon Ander Rangel Valencia66′
83′ Flavio Jesús Santos Carrillo
Walter Gael Sandoval Contreras84′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Mazatlán FC pokazał dwie.

Jedenastka FC Juárez w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.