FC Juárez - Deportivo Toluca FC 1-3 (1-1). Liga meksykańska - 1. kolejka Liga MX

24 lipca na Estadio Olímpico Benito Juárez w Ciudadzie Juárezie odbyło się spotkanie 1. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami FC Juárez i Toluca. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Toluca 3-1.

1. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-07-24 04:00 | Stadion: Estadio Olímpico Benito Juárez | Arbiter: Jorge Isaac Rojas Castillo
A. Canelo 89'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna FC Juárez wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Toluca nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W szóstej minucie bramkę zdobył Óscar Ortega. Asystę zanotował Rubens Sambueza.

W 17. minucie arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka gości. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Blas Armoa z drużyny gospodarzy. Była to 27. minuta meczu.

Zespół FC Juárez nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 35. minucie bramkę wyrównującą zdobył Martín Galván.

W 37. minucie Jaime Gómez został zmieniony przez José Garcíę. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Toluca w 64. minucie spotkania, gdy Rubens Sambueza strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce FC Juárez doszło do zmiany. Francisco Contreras wszedł za Blasa Armoa.

W następstwie utraty gola trener FC Juárez postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Andrésa Iniestrę i na pole gry wprowadził napastnika José Lópeza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 76. minucie, w jedenastce Toluca za Iana Gonzáleza wszedł Michael Estrada, a w zespole FC Juárez Martín Galván zmienił Carlosa Rosela. Po chwili trener Toluca postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Kevina Castañedę wszedł Jorge Rodríguez, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Toluca utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Toluca udało się strzelić gola i wygrać.

W 83. minucie arbiter ukarał kartką Jorge Rodrígueza, piłkarza gości.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Toluca, zdobywając kolejną bramkę. W samej końcówce starcia wynik na 1-3 podwyższył Alexis Canelo. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny pomógł Rubens Sambueza.

W doliczonej pierwszej minucie spotkania w zespole Toluca doszło do zmiany. Antonio Ríos wszedł za Claudia Baezę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-3.

Luis Manuel García Palomera
37′ Jaime Gómez Valencia
Jorge Torres Nilo
27′ 66′ Blas Esteban Armoa Núñez
Jose Vazquez
66′ Andrés Iniestra Vázquez Mellado
Rubens Omar Óscar Sambueza  64′ (k.)
Fabián Andrés Castillo Sánchez
Alexis Pedro Canelo  89′ 17′ (k.)
 35′ 76′ Martín Luis Galván Romo
Alfredo Saldívar Medina
37′ José Juan García Manríquez
Édgar Felipe Pardo Castro
76′ Carlos Iván Rosel Bermont
Antonio Ríos Martínez90′
66′ Francisco Contreras Báez
Alan Omar Rodríguez Ortíz
66′ José Ángel López López
Michael Steveen Estrada Martínez76′

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka Toluca w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.