FC Juárez - Deportivo Toluca FC 1-0 (0-0). Liga meksykańska - 17. kolejka Liga MX

1 maja na Estadio Olímpico Benito Juárez w Ciudadzie Juárezie odbyło się spotkanie 17. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami FC Juárez i Toluca. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Juárez 1-0.

17. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-05-01 04:30 | Stadion: Estadio Olímpico Benito Juárez | Arbiter: Eduardo Galván Basulto
FC Juárez
Deportivo Toluca FC
1
0
M. Galván 60'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna FC Juárez wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między ósmą a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom FC Juárez i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Jedynego gola meczu strzelił Martín Galván dla drużyny FC Juárez. Bramka padła w tej samej minucie. W zdobyciu bramki pomógł Ariel García.

W 65. minucie arbiter pokazał kartkę Marcowi Fabianowi, zawodnikowi gospodarzy. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Toluca doszło do zmiany. Kevin Castañeda wszedł za Paola Yrizara. A kibice FC Juárez nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jesúsa Zavalę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Martín Galván.

W 79. minucie za Flavia Santosa wszedł Luis López. Chwilę później trener Toluca postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Enrique Triverio, a murawę opuścił Michael Estrada. W tej samej minucie Jorge Torres został zmieniony przez Diego, a za Jose Vazqueza wszedł na boisko Rodrigo Salinas, co miało wzmocnić zespół Toluca. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Francisca Nevareza na Luisa Paveza oraz Ayrona Del Vallego na Carlosa Rosela.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 90. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FC Juárez: Polowi Garcíi i Carlosowi Roselowi.

Luis Manuel García Palomera
87′ Francisco Javier Nevarez Pulgarin
Raúl López Gómez
Víctor Gustavo Velázquez Ramos
Miguel Ángel Barbieri
90′ Pol García Tena
Óscar Haret Ortega Gatica
Alan Omar Mendoza López
Jorge Torres Nilo82′
José Joaquín Esquivel Martínez
Claudio Andrés Baeza Baeza
45′ 79′ Flavio Jesús Santos Carrillo
Rubens Omar Óscar Sambueza34′
65′ Marco Fabian
Jose Vazquez87′
8′ Ariel Matías García
Paolo Yrizar Martín del Campo66′
87′ Ayron Del Valle Rodríguez
Alexis Pedro Canelo
 60′ 77′ Martín Luis Galván Romo
Michael Steveen Estrada Martínez82′
Enrique Eduardo Palos Reyes
Alfredo Saldívar Medina
79′ Luis Alberto López López
Jorge Alejandro Rodríguez Hernández
Hedgardo Marín Arroyo
Rodrigo Salinas Dorantes87′
87′ Luis Alberto Pavez Muñoz
Antonio Ríos Martínez
87′ 90′ Carlos Iván Rosel Bermont
João Jimmy Plata Cotera
77′ Jesús Eduardo Zavala Castañeda
Enrique Luis Triverio82′
Brian Alejandro Rubio Rodríguez
Isaías Violante Romero

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.