FC Juárez - Cruz Azul FC 0-1 (0-0). Liga meksykańska - 13. kolejka Liga MX

W starciu 13. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 3 kwietnia, drużyna FC Juárez przegrała z Cruz Azul 0-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Olímpico Benito Juárez w Ciudadzie Juárezie.

13. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-04-03 05:30 | Stadion: Estadio Olímpico Benito Juárez | Arbiter: César Arturo Ramos Palazuelos
FC Juárez
Cruz Azul FC
0
1
J. Rodríguez 89'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Cruz Azul wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Rafael Baca z Cruz Azul. Była to 14. minuta pojedynku.

Trener Cruz Azul postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Roberto Alvarado, a murawę opuścił Rafael Baca. W 56. minucie Jefferson Intriago został zastąpiony przez Ariela Garcíę.

W 63. minucie w drużynie Cruz Azul doszło do zmiany. Orbelín Pineda wszedł za Bryana Angula. Trener FC Juárez postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Marca Fabiana i na pole gry wprowadził napastnika Ayrona Del Vallego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 70. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Cruz Azul: Juan Escobar, Elías Hernández, Víctor Yotún, na ich miejsce weszli: Santiago Giménez, Walter Montoya, Josué Domínguez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Flavia Santosa, Eryca Castilla zajęli: Francisco Contreras, Carlos Rosel.

Między 73. a 86. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Mimo że zespół gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 124 ataki oddał tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 89. minucie wynik ustalił Jonathan Rodríguez. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiętnaste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Walter Montoya.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej drugiej minucie meczu, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Víctorowi Velázquezowi i Pablowi Aguilarowi.

Jose De Jesus Corona
86′ Luis Alberto López López
Juan Marcelo Escobar Chena70′
90′ Víctor Gustavo Velázquez Ramos
Pablo César Aguilar Benítez90′
Hedgardo Marín Arroyo
Julio César Domínguez Juárez
Luis Alberto Pavez Muñoz
José Joaquín Martínez Valadez
56′ Jefferson Alfredo Intriago Mendoza
Rafael Baca Miranda14′ 46′
82′ Flavio Jesús Santos Carrillo
Elías Hernán Hernández Jacuinde80′
82′ Eryc Leonel Castillo Arroyo
Jonathan Javier Rodríguez Portillo  89′
75′ José Joaquín Esquivel Martínez
Víctor Yoshimar Yotún Flores80′
68′ Marco Fabian
Jaiber Jiménez Ramírez
56′ Ariel Matías García
Josué Misael Domínguez González80′
82′ Carlos Iván Rosel Bermont
Orbelín Pineda Alvarado63′
Jesús Eduardo Zavala Castañeda
Santiago Tomás Giménez70′ 73′
82′ Francisco Contreras Báez
Walter Iván Alexis Montoya80′
68′ Ayron Del Valle Rodríguez

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Drużyna FC Juárez w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.