Deportivo Toluca Futbol Club S.A. de C.V - Club de Futbol Monterrey 1-1 (1-0). Liga - 9. kolejka

W spotkaniu 9. kolejki Liga MX, które rozegrane zostało 18 sierpnia, zespół Toluca zremisował z Monterrey 1-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio Nemesio Diez w Toluca de Lerdzie.

W  spotkaniu 9. kolejki  Liga MX, które rozegrane zostało 18 sierpnia, zespół Toluca zremisował  z Monterrey  1-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio Nemesio Diez w Toluca de Lerdzie.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów zespół Monterrey wygrał siedem razy i tyle samo razy przegrywał. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Już w pierwszych minutach drużyna Toluca próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 23. minucie arbiter pokazał kartkę Sebastianowi Vegasowi z Monterrey.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Toluca w 27. minucie spotkania, gdy Leonardo Fernandez zdobył pierwszą bramkę. W 32. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jacoba Reyesa z Monterrey, a w 38. minucie Leonarda Fernandeza z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Toluca.

W 48. minucie Jacobo Reyes zastąpił Maximiliana Mezę. W 59. minucie kartkę dostał Haret Ortega, piłkarz Toluca.

Trener Monterrey postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Celsa Ortiza i na pole gry wprowadził napastnika Rogelia Moriego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 63. minucie boisko opuścili piłkarze Toluca: Raul Lopez, Jordan Sierra, a na ich miejsce weszli Fernando Navarro, Haret Ortega.

Zespół Monterrey wyrównał wynik meczu. W 71. minucie wynik ustalił Erick Aguirre.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Maximilianowi Mezie z jedenastki Monterrey. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Przewaga zespołu Toluca w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali. Dominacja na boisku nie przełożyła się na pomyślny rezultat dla drużyny Monterrey, mimo że oddała ona pięć celnych strzałów.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Monterrey, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze Toluca obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.