Deportivo Toluca FC - Querétaro FC 3-1 (2-1). Liga meksykańska - 1. kolejka Liga MX

W spotkaniu 1. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 10 stycznia, drużyna Toluca zwyciężyła z Querétaro 3-1 (2-1). Mecz odbył się na Estadio Nemesio Díez w Toluca de Lerdzie.

1. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-01-10 19:00 | Stadion: Estadio Nemesio Díez | Arbiter: Adalid Maganda Villalva
A. Sepúlveda 24'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 27 pojedynków jedenastka Toluca wygrała 15 razy i zanotowała sześć porażek oraz sześć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 18. minucie sędzia pokazał kartkę Claudiowi Baezie, piłkarzowi Toluca.

Tymczasem to zawodnicy Querétaro otworzyli wynik. W 24. minucie z karnego bramkę zdobył Ángel Sepúlveda.

Piłkarze gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 31. minucie gola wyrównującego strzelił Kevin Castañeda. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Rodrigo Salinas.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Toluca w 32. minucie spotkania, gdy Alexis Canelo zdobył drugą bramkę. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Rubens Sambueza.

Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Hugo Magallanes z Querétaro. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 51. minucie Jefferson Montero został zastąpiony przez Gonzala Montesa. W 52. minucie sędzia przyznał kartkę Martínowi Rei z drużyny gości.

Niedługo później trener Toluca postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Kevina Castañedę. Na boisko wszedł William da Silva, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Zespół Querétaro ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Michael Estrada. Bramka padła po podaniu Alexisa Canela.

Między 66. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Toluca: Jorge Torres, Michael Estrada, Claudio Baeza, na ich miejsce weszli: Óscar Ortega, Enrique Triverio, Raúl López. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ángela Sepúlvedy, Javiera Ibarry, Chica zajęli: Hugo Silveira, José Gurrola, José Ramírez. Między 68. a 82. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Martín Rea Zuccotti52′
75′ Jorge Torres Nilo
Hugo Alejandro Magallanes Silveira37′
Diego Rigonato Rodrigues
Juan Pablo Meza Tepezano76′
18′ 79′ Claudio Andrés Baeza Baeza
Kevin Federik Ramírez Dutra
Rubens Omar Óscar Sambueza
Ángel Baltazar Sepúlveda Sánchez  24′ (k.) 66′
 32′ Alexis Pedro Canelo
Javier Eduardo Ibarra De La Rosa66′
Jose Vazquez
Jefferson Montero51′
 31′ 63′ Kevin Castañeda Vargas
Fernando Madrigal González68′
 63′ 79′ Michael Steveen Estrada Martínez
Francisco da Costa Aragão82′
Alfredo Saldívar Medina
Gerardo Ruiz
75′ Óscar Haret Ortega Gatica
Daniel Ángel Cervantes Fraire
Jorge Alejandro Rodríguez Hernández
Aristeo García Moreno
Brandon Guadalupe Sartiaguin Godoy
Omar Israel Mendoza Martín
63′ William Fernando da Silva
Kevin Rafael Escamilla Moreno
Diego González Hernández
Gonzalo Montes Calderini51′
79′ Raúl López Gómez
José de Jesús Gurrola Castro66′
Antonio Ríos Martínez
José Alfredo Ramírez Espino82′
Pablo Nicolás López De León
Alejandro Rivero López
79′ Enrique Luis Triverio
Hugo Gabriel Silveira Pereira66′

Zawodnicy Toluca obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.