Deportivo Toluca FC - Puebla FC 4-4 (1-0). Liga meksykańska - 12. kolejka Liga MX

21 marca na Estadio Nemesio Díez w Toluca de Lerdzie odbyło się starcie 12. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Toluca i Puebli. Spotkanie zakończyło się remisem 4-4.

12. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-03-21 19:00 | Stadion: Estadio Nemesio Díez | Arbiter: Luis Enrique Santander Aguirre
D. Álvarez 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 33 pojedynki drużyna Toluca wygrała 17 razy i zanotowała siedem porażek oraz dziewięć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 19. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Óscara Ortegę z Toluca, a w 31. minucie Emanuela Gulartego z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Michael Estrada wywołał eksplozję radości wśród kibiców Toluca, zdobywając bramkę w 33. minucie starcia. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Diego.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Toluca.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu żółtą kartkę dostał Claudio Baeza z Toluca. W 52. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Emanuel Gularte z drużyny Puebli i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 31. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Toluca w 54. minucie spotkania, gdy Alexis Canelo strzelił z karnego drugiego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 15 zdobytych bramek. W 58. minucie gola kontaktowego strzelił z rzutu karnego Santiago Ormeño. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie.

Zespół gospodarzy krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko trzy minuty, ponieważ drużyna Puebli doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Juan Segovia. Asystę przy bramce zanotował Omar Fernández.

W 64. minucie Claudio Baeza został zastąpiony przez Rubensa Sambuezę. Po chwili trener Toluca postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł João Plata, a murawę opuścił Enrique Triverio. W 75. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Raúl López, Gastón Sauro, a na ich miejsce weszli Rodrigo Salinas, Óscar Ortega.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 12 minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Diego. Przy strzeleniu gola pomagał Antonio Ríos.

W 79. minucie w zespole Puebli doszło do zmiany. Amaury Escoto wszedł za Santiago Ormeña. Trener Puebli wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Daniela Aguilara. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Maximiliano Araújo. Posunięcie trenera było słuszne. Daniela Aguilara zdobył wyrównującą bramkę w 87. minucie spotkania.

Drużyna Puebli nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W tej samej minucie Daniel Aguilar wyrównał wynik meczu. Bramka padła po podaniu Guillerma Martíneza.

W 88. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Michael Estrada z Toluca. Asystę zanotował Rubens Sambueza.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Daniel Álvarez. Bramka padła po podaniu Amaury'ego Escoto.

W doliczonej czwartej minucie pojedynku arbiter pokazał żółtą kartkę Diego, zawodnikowi gospodarzy. Minutę później w zespole Puebli doszło do zmiany. Israel Reyes wszedł za George'a Corrala. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-4.

Antony Domingo Silva Cano
75′ Rodrigo Salinas Dorantes
Emanuel Gularte Méndez31′ 52′
19′ 75′ Óscar Haret Ortega Gatica
Juan Pablo Segovia González  61′
Jorge Torres Nilo
Maximiliano Perg Schneider
 78′ 90′ Diego Rigonato Rodrigues
George Ulises Corral Ang90′
46′ 64′ Claudio Andrés Baeza Baeza
Javier Alván Salas Salazar
Jose Vazquez
Christian Alejandro Tabó Hornos85′
Antonio Ríos Martínez
Maximiliano Javier Araújo Vilches79′
74′ Enrique Luis Triverio
Omar Andrés Fernández Frasica79′
 33′, 88′ Michael Steveen Estrada Martínez
Salvador Reyes Chávez
 54′ (k.) Alexis Pedro Canelo
Daniel Aguilar Muñoz79′  87′
75′ Gastón Sauro
Diego Eduardo De Buen Juárez
Kevin Castañeda Vargas
Amaury Gabriel Escoto Ruiz79′
75′ Raúl López Gómez
Gustavo Henrique Ferrareis
Alan Omar Rodríguez Ortíz
Israel Reyes Romero90′
64′ Rubens Omar Óscar Sambueza
Daniel Álvarez López79′  90′
74′ João Jimmy Plata Cotera
Guillermo Martínez Ayala85′
Paolo Yrizar Martín del Campo

Piłkarze gości otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Drużyna Toluca w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.