Reklama

Reklama

Deportivo Toluca FC - Mazatlán FC 4-1 (3-0). Liga meksykańska - 5. kolejka Liga MX

W starciu 5. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 7 lutego, zespół Toluca wygrał z Mazatlán FC 4-1 (3-0). Mecz odbył się na Estadio Nemesio Díez w Toluca de Lerdzie.

W  starciu 5. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 7 lutego, zespół Toluca wygrał  z Mazatlán FC  4-1 (3-0). Mecz odbył się na Estadio Nemesio Díez w Toluca de Lerdzie.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Mazatlán FC.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 12. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Claudiowi Baezie i Camilowi Sanvezzowi.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Alexis Canelo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Toluca, zdobywając bramkę w 19. minucie spotkania. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Michael Estrada.

Reklama

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Mazatlán FC: Nicolásowi Díazowi w 20. i Carlosowi Vargasowi w 29. minucie.

Drużyna Mazatlán FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 30. minucie Alexis Canelo ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0. Asystę przy bramce zaliczył Rubens Sambueza.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 3-0 podwyższył Rubens Sambueza. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kevin Castañeda.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 60. minucie Cándido Ramírez zastąpił Fernanda Aristeguietę. W tej samej minucie trener Mazatlán FC postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Roberto Meraz, a murawę opuścił Mario Osuna.

W 63. minucie kartkę dostał Israel Jiménez z zespołu gości. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Mazatlán FC doszło do zmiany. Jorge Padilla wszedł za Néstora Vidria. A kibice Toluca nie mogli już doczekać się wprowadzenia Enrique Triveria. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Kevin Castañeda. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić czwartą bramkę.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 67. minucie na listę strzelców wpisał się Camilo Sanvezzo. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 10 zdobytych bramek. Bramka padła po podaniu Carlosa Vargasa.

W 72. minucie Walter Sandoval został zmieniony przez Giovanniego Augusta, co miało wzmocnić drużynę Mazatlán FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michaela Estradę na João Platę oraz Claudia Baezę na Antonia Ríosa.

W 87. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Alexis Canelo z Toluca. Asystę zanotował Diego.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-1.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Mazatlán FC pokazał cztery.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Mazatlán FC w drugiej połowie wymienił czterech graczy.

Już w najbliższą sobotę drużyna Mazatlán FC rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Atlético San Luis. Natomiast 14 lutego Pumas de la Universidad de Mexico zagra z jedenastką Toluca na jej terenie.

Reklama

Reklama

Reklama