Deportivo Toluca FC - CSyD Atlas de Guadalajara 0-0. Liga meksykańska - 8. kolejka Liga MX

28 lutego na Estadio Nemesio Díez w Toluca de Lerdzie odbył się mecz 8. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Toluca i Atlasu. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

8. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-02-28 00:00 | Stadion: Estadio Nemesio Díez | Arbiter: Eduardo Galván Basulto
Deportivo Toluca FC
CSyD Atlas de Guadalajara
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 35 pojedynków drużyna Toluca wygrała 15 razy i zanotowała siedem porażek oraz 13 remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Toluca próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Luciano Acosta z Atlasu. Była to 35. minuta spotkania.

W 62. minucie Michael Estrada został zmieniony przez Enrique Triveria. W 66. minucie kartkę dostał Enrique Triverio z jedenastki gospodarzy.

W 67. minucie Marcelo Correa został zmieniony przez Miltona Caraglia, co miało wzmocnić drużynę Atlasu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rodriga Salinasa na Raúla Lópeza. Trener Toluca postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Kevina Castañedę i na pole gry wprowadził napastnika Paola Yrizara. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Po chwili trener Atlasu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Jonathan Herrera, a murawę opuścił Luciano Acosta.

Na dwie minuty przed zakończeniem starcia w jedenastce Toluca doszło do zmiany. João Plata wszedł za Alexisa Canela. W doliczonej czwartej minucie pojedynku sędzia pokazał kartkę Rubensowi Sambuezie, zawodnikowi Toluca.

Camilo Vargas
72′ Rodrigo Salinas Dorantes
Ángel Jeremy Márquez Castañeda
90′ Rubens Omar Óscar Sambueza
Luciano Federico Acosta35′ 82′
88′ Alexis Pedro Canelo
Ían Jairo Misael Torres Ramírez
Claudio Andrés Baeza Baeza
Víctor Ignacio Malcorra
72′ Kevin Castañeda Vargas
Aldo Paul Rocha González
62′ Michael Steveen Estrada Martínez
Brayton Josué Vázquez Vélez
72′ Raúl López Gómez
Pablo González Díaz
Antonio Ríos Martínez
Alex Ibarra
Pablo Nicolás López De León
Milton Joel Caraglio67′
88′ João Jimmy Plata Cotera
Bryan Eduardo Garnica Cortéz
62′ 66′ Enrique Luis Triverio
Jonathan Ozziel Herrera Morales82′
72′ Paolo Yrizar Martín del Campo
Christopher Brayan Trejo Morantes

Przewaga zespołu Toluca w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Atlasu w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.