Deportivo Toluca FC - Club Necaxa 2-0 (1-0). Liga meksykańska - 3. kolejka Liga MX

24 stycznia na Estadio Nemesio Díez w Toluca de Lerdzie odbyło się spotkanie 3. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Toluca i Club Necaxa. Mecz zakończył się zwycięstwem Toluca 2-0.

3. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-01-24 19:00 | Stadion: Estadio Nemesio Díez | Arbiter: Jorge Isaac Rojas Castillo
Deportivo Toluca FC
Club Necaxa
2
0
M. Estrada 27'
J. Plata 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 23 razy. Zespół Toluca wygrał aż dziewięć razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko pięć.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 25. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Idekelowi Domínguezowi z Club Necaxa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Toluca w 27. minucie spotkania, gdy Michael Estrada strzelił z karnego pierwszego gola. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 30. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Davida Cabrerę z Club Necaxa, a w 33. minucie Rubensa Sambuezę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Toluca.

W 47. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Maria De Lunę z Club Necaxa, a w 55. minucie Diego z drużyny przeciwnej. Trener Club Necaxa wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Maximiliana Salasa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Juan Delgado.

W 60. minucie za Davida Cabrerę wszedł Yerko Leiva. Chwilę później trener Toluca postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł João Plata, a murawę opuścił Kevin Castañeda. João Plata spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to jego pierwszy gol w tegorocznych rozgrywkach. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Juliowi Gonzálezowi, zawodnikowi Club Necaxa.

W 74. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Ian González osłabiając tym samym drużynę gości. Między 75. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Toluca: Michael Estrada, Rodrigo Salinas, na ich miejsce weszli: Enrique Triverio, Raúl López. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Martína Barragána, Idekela Domíngueza zajęli: Daniel López, Raúl Sandoval.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej czwartej minucie starcia wynik ustalił João Plata. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Jose Vazquez.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Luis Ángel Malagón Velázquez
87′ Rodrigo Salinas Dorantes
Julio César González Trinidad69′
Miguel Ángel Barbieri
Mario Humberto De Luna Saucedo47′
Jorge Torres Nilo
Unai Bilbao Arteta
55′ Diego Rigonato Rodrigues
Idekel Alberto Domínguez Rodríguez25′ 76′
Claudio Andrés Baeza Baeza
Alejandro Andrade Rivera
33′ Rubens Omar Óscar Sambueza
Juan Antonio Delgado Baeza56′
Alexis Pedro Canelo
David Cabrera Pujol30′ 60′
Jose Vazquez
Alejandro Zendejas Saavedra
65′ Kevin Castañeda Vargas
Martín Barragán Negrete75′
 27′ (k.) 77′ Michael Steveen Estrada Martínez
Francisco Javier Acuña Víctor
87′ Raúl López Gómez
Yerko Bastián Leiva Lazo60′
Antonio Ríos Martínez
Diego Abella Calleja
65′  90′ João Jimmy Plata Cotera
Daniel López Pinedo75′
77′ Enrique Luis Triverio
Maximiliano Nahuel Salas56′

Arbiter przyznał cztery żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom Toluca pokazał dwie żółte.

Zespół Toluca w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.