Deportivo Toluca FC - Club America 3-1 (2-1). Liga meksykańska - 9. kolejka Liga MX

19 września na Estadio Nemesio Díez w Toluca de Lerdzie odbył się pojedynek 9. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Toluca i Clubu América. Mecz zakończył się zwycięstwem Toluca 3-1.

9. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-09-19 02:00 | Stadion: Estadio Nemesio Díez | Arbiter: Jorge Isaac Rojas Castillo
H. Martín 6'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 45 starć zespół Toluca wygrał 16 razy i zanotował 14 porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu zespół Toluca objął prowadzenie. W drugiej minucie bramkę zdobył Óscar Ortega. Przy zdobyciu bramki asystował Raúl López.

Piłkarze Clubu América otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W szóstej minucie gola wyrównującego strzelił Henry Martín. Asystę zaliczył Luis Fuentes.

W 11. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Federica Viñasa z Clubu América, a w 22. minucie Claudia Baezę z drużyny przeciwnej.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Toluca przyniosły efekt bramkowy. W 38. minucie Braian Samudio dał prowadzenie swojemu zespołowi. Bramka padła po podaniu Claudia Baezy.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę obejrzał Bruno Valdez z Clubu América.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Diego, zawodnikowi Toluca. W 56. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Claudio Baeza osłabiając drużynę gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 22. minucie.

W 57. minucie za Brunona Valdeza wszedł Víctor Aguilera. Trener Clubu América postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Luisa Fuentesa i na pole gry wprowadził napastnika Maura Laíneza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 59. minucie w drużynie Toluca doszło do zmiany. Alexis Canelo wszedł za Michaela Estradę.

Zespół Clubu América ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 3-1 strzelił ponownie w 61. minucie Óscar Ortega. Asystę przy bramce po raz kolejny zanotował Raúl López.

W 64. minucie żółtą kartkę dostał Miguel Layun z zespołu gości. Po chwili trener Toluca postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Braiana Samudia wszedł Jorge Torres, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. Między 79. a 83. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 81. minucie w drużynie Toluca doszło do zmiany. Kevin Castañeda wszedł za Iana Gonzáleza. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Sebastián Cáceres z Clubu América i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 79. minucie. W 85. minucie karnego dla Toluca nie wykorzystał Rubens Sambueza strzelając obok bramki.

W 90. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rubensa Sambuezę, zawodnika gospodarzy. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Bruno Amílcar Valdez Rojas45′ 57′
 2′, 61′ Óscar Haret Ortega Gatica
Sebastián Enzo Cáceres Ramos79′ 84′
49′ Diego Rigonato Rodrigues
Luis Fernando Fuentes Vargas57′
22′ 56′ Claudio Andrés Baeza Baeza
Pedro Jesús Aquino Sánchez70′
85′ (k.) 90′ Rubens Omar Óscar Sambueza
Miguel Layun64′ 69′
 38′ 74′ Braian José Samudio Segovia
Salvador Reyes Chávez
Jose Vazquez
Richard Rafael Sánchez Guerrero
80′ 81′ Ian González Nieto
Henry Josué Martín Mex  6′
59′ Michael Steveen Estrada Martínez
Álvaro Fidalgo Fernández
74′ Jorge Torres Nilo
Fernando Madrigal González70′ 83′
59′ Alexis Pedro Canelo
Mario Humberto Osuna Pereznuñez
81′ Kevin Castañeda Vargas
Nicolás Benedetti Roa
Édgar Felipe Pardo Castro
Mauro Alberto Laínez Leyva57′
Antonio Ríos Martínez
Roger Beyker Martínez Tobinson70′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy sześć żółtych oraz jedną czerwoną.

Zespół Toluca w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.