Deportivo Toluca FC - CF Monterrey 1-2 (0-0). Liga meksykańska - 14. kolejka Liga MX

W starciu 14. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 11 kwietnia, drużyna Toluca przegrała z Monterrey 1-2 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio Nemesio Díez w Toluca de Lerdzie.

14. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-04-11 19:00 | Stadion: Estadio Nemesio Díez | Arbiter: Fernando Guerrero Ramírez
M. Meza 60'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 41 spotkań jedenastka Toluca wygrała 14 razy i zanotowała 11 porażek oraz 16 remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Toluca próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Jorge Torresowi z Toluca. Była to 38. minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na początku drugiej połowy to piłkarze Monterrey otworzyli wynik. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Sebastián Vegas.

W 56. minucie za Kevina Castañedę wszedł Isaías Violante.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Monterrey w 60. minucie spotkania, gdy Maximiliano Meza strzelił drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Carlos Rodríguez.

Trener Monterrey wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Vincenta Janssena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Maximiliano Meza. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Alexisowi Canelowi z drużyny gospodarzy. W 69. minucie w zespole Toluca doszło do zmiany. Óscar Ortega wszedł za Diego.

W tej samej minucie trener Toluca postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Raúl López, a murawę opuścił Rodrigo Salinas.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Jorge Torres. Asystę zanotował Alexis Canelo.

W 79. minucie Michael Estrada został zmieniony przez Paola Yrizara, co miało wzmocnić jedenastkę Toluca. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Carlosa Rodrígueza na Erica Cantú oraz Artura Gonzáleza na Avilésa Hurtadę. Drużynie Toluca zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Monterrey.

Hugo Alfonso González Durán
69′ Rodrigo Salinas Dorantes
John Stefan Medina Ramírez
Miguel Ángel Barbieri
Cesar Jasib Montes
 71′ 38′ Jorge Torres Nilo
Sebastián Ignacio Vegas Orellana  51′
69′ Diego Rigonato Rodrigues
Jesus Gallardo
Claudio Andrés Baeza Baeza
Claudio Matías Kranevitter
Jose Vazquez
Celso Fabián Ortiz Gamarra
56′ Kevin Castañeda Vargas
Carlos Alberto Rodríguez Gómez86′
Rubens Omar Óscar Sambueza
Maximiliano Eduardo Meza  60′ 65′
79′ Michael Steveen Estrada Martínez
Rogelio Gabriel Funes Mori
66′ Alexis Pedro Canelo
Arturo Alfonso González González86′
Alfredo Saldívar Medina
Luis Alberto Cárdenas López
69′ Óscar Haret Ortega Gatica
Eric David Cantú Guerrero86′
Jorge Alejandro Rodríguez Hernández
Edson Antonio Gutiérrez Moreno
69′ Raúl López Gómez
José Alfonso Alvarado Pérez
56′ Isaías Violante Romero
Avilés Hurtado Herrera86′
79′ Paolo Yrizar Martín del Campo
Vincent Janssen65′

Przewaga jedenastki Toluca w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Monterrey żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna Monterrey w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.