CSyD Atlas de Guadalajara - Pumas de la Universidad de Mexico 0-1 (0-0). Liga meksykańska - Liga MX

6 grudnia na Estadio Jalisco w Guadalajarze odbył się mecz rozgrywek meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Atlasu a Pumasu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Pumasu 1-0. Ponieważ w pierwszym spotkaniu zwyciężyła drużyna Atlasu 1-0, więc to ona wywalczyła awans.

Meksyk - Liga MX
2021-12-06 02:00 | Stadion: Estadio Jalisco | Arbiter: Jorge Antonio Pérez Durán
CSyD Atlas de Guadalajara
Pumas de la Universidad de Mexico
0
1
J. Dinenno 76'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 41 spotkań drużyna Pumasu wygrała 17 razy i zanotowała osiem porażek oraz 16 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 17. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Alana Mozę z Pumasu, a w 29. minucie Andersona Santamaríę z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę drużyna Pumasu wyszła w zmienionym składzie, za Dioga wszedł Rogério. Trener Pumasu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Washington Corozo, a murawę opuścił Higor.

Na drugą połowę zespół Pumasu wyszedł w zmienionym składzie, za Leonela Lópeza wszedł Marco García. W 56. minucie Favio Álvarez zastąpił Cristiana Battocchia. A trener Atlasu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Christophera Treja. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Julián Quiñones.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Pumasu w 76. minucie spotkania, gdy Juan Dinenno strzelił pierwszego gola. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W doliczonej trzeciej minucie pojedynku czerwoną kartkę obejrzał Juan Dinenno, tym samym drużyna gości musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik.

Alfredo Talavera
29′ Anderson Santamaría Bardales
Efraín Velarde Calvillo
88′ Ían Jairo Misael Torres Ramírez
Arturo Ortíz Martínez
Ángel Jeremy Márquez Castañeda
Higor Matheus Meritão46′
79′ Luis Ricardo Reyes Moreno
Favio Enrique Álvarez56′
Aldo Paul Rocha González
Leonel López González46′
71′ Julián Andrés Quiñones Quiñones
Cristian Damián Battocchio56′
79′ Aníbal Hernán Chalá Ayoví
José Ricardo Galindo Gutiérrez
Edyairth Alberto Ortega Alatorre
Amaury García Moreno
88′ Edgar Zaldivar Valverde
Marco Antonio García Robledo46′
Bryan Eduardo Garnica Cortéz
Jerónimo Rodríguez Guemes
Jonathan Ozziel Herrera Morales
Sebastián Saucedo Mondragón
71′ Christopher Brayan Trejo Morantes
Washington Bryan Corozo Becerra46′
Franco Troyansky
José Rogerio de Oliveira Melo46′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gości obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół Atlasu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.