CSyD Atlas de Guadalajara - Puebla FC 1-0 (0-0). Liga meksykańska - Liga MX

13 maja na Estadio Jalisco w Guadalajarze odbyło się spotkanie rozgrywek meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Atlasu i Puebli. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Atlasu 1-0.

Meksyk - Liga MX
2021-05-13 04:05 | Stadion: Estadio Jalisco | Arbiter: Luis Enrique Santander Aguirre
CSyD Atlas de Guadalajara
Puebla FC
1
0
I. Torres 59'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 32 starcia drużyna Puebli wygrała 13 razy i zanotowała 11 porażek oraz osiem remisów.

Od pierwszych minut drużyna Atlasu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Puebli była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Trener Puebli postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 21. minucie na plac gry wszedł Santiago Ormeño, a murawę opuścił Christian Tabó.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Javier Salas z Puebli. Była to 44. minuta spotkania. Kibice Atlasu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Christophera Treja. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy. Murawę musiał opuścić Alex Ibarra. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięską bramkę. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Puebli rozpoczęła w zmienionym składzie, za Javiera Salasa wszedł Diego De Buen.

Wysiłki podejmowane przez zespół Atlasu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 59. minucie bramkę zdobył Ían Torres. W zdobyciu bramki pomógł Jesús Angulo.

W 65. minucie Maximiliano Araújo zastąpił Daniela Álvareza. W 76. minucie sędzia pokazał kartkę Ángelowi Márquezowi z jedenastki gospodarzy.

George Ulises Corral Ang
76′ Ángel Jeremy Márquez Castañeda
Javier Alván Salas Salazar44′ 46′
45′ Alex Ibarra
Christian Alejandro Tabó Hornos21′
68′ Jonathan Ozziel Herrera Morales
Omar Andrés Fernández Frasica83′
Aldo Paul Rocha González
Daniel Aguilar Muñoz
 59′ 76′ Ían Jairo Misael Torres Ramírez
Salvador Reyes Chávez
76′ Milton Joel Caraglio
Diego Eduardo De Buen Juárez46′
68′ Víctor Ignacio Malcorra
Amaury Gabriel Escoto Ruiz83′
76′ Edgar Zaldivar Valverde
Jesús Arturo Paganoni Peña
Marcelo Javier Correa
Daniel Álvarez López65′
76′ Julio César Furch
Guillermo Martínez Ayala
45′ Christopher Brayan Trejo Morantes
Santiago Gabriel Ormeño Zayas21′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany.