CSyD Atlas de Guadalajara - FC Juárez 2-0 (1-0). Liga meksykańska - 10. kolejka Liga MX

W starciu 10. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 7 marca, zespół Atlasu wygrał z FC Juárez 2-0 (1-0). Mecz odbył się na Estadio Jalisco w Guadalajarze.

A. Ibarra 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Atlasu wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atlasu w 39. minucie spotkania, gdy Ían Torres zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki asystował Luciano Acosta.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Atlasu.

Na drugą połowę drużyna FC Juárez wyszła w zmienionym składzie, za Ayrona Del Vallego, Luisa Lópeza weszli Marco Fabian, Luis Pavez. W 63. minucie za Elia Castro wszedł Víctor Velázquez.

W 66. minucie arbiter pokazał kartkę Albertowi Acoście z jedenastki gości. Chwilę później trener Atlasu postanowił bronić wyniku. W 70. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Víctora Malcorrę wszedł Luis Reyes, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie w jedenastce Atlasu doszło do zmiany. Pablo González wszedł za Ángela Márqueza.

Chwilę później trener FC Juárez postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Eryc Castillo, a murawę opuścił Flavio Santos. W 74. minucie José Esquivel został zmieniony przez Williama Mendietę, co miało wzmocnić zespół FC Juárez. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luciana Acostę na Aleksa Ibarrę w 76. minucie oraz Diego Barbosę na José Abellę w tej samej minucie. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku sędzia ukarał kartką Jeffersona Intriaga, zawodnika FC Juárez.

Drużyna FC Juárez ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W czwartej minucie doliczonego czasu gry wynik na 2-0 podwyższył Alex Ibarra. Asystę przy golu zaliczył José Abella.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Enrique Eduardo Palos Reyes
88′ Diego Armando Barbosa Zaragoza
Alberto Joshimar Acosta Alvarado66′
70′ Ángel Jeremy Márquez Castañeda
José Joaquín Esquivel Martínez74′
 39′ Ían Jairo Misael Torres Ramírez
Ayron Del Valle Rodríguez46′
70′ Víctor Ignacio Malcorra
Flavio Jesús Santos Carrillo71′
Aldo Paul Rocha González
Jefferson Alfredo Intriago Mendoza86′
76′ Luciano Federico Acosta
Ariel Matías García
Milton Joel Caraglio
Dario Lezcano
José Santiago Hernández García
Edmundo Iván Vázquez Mellado Pérez
88′ José Javier Abella Fanjul
Hedgardo Marín Arroyo
70′ Luis Ricardo Reyes Moreno
Luis Alberto Pavez Muñoz46′
Brayton Josué Vázquez Vélez
Víctor Gustavo Velázquez Ramos63′
70′ Pablo González Díaz
Marco Fabian46′
76′  90′ Alex Ibarra