CSyD Atlas de Guadalajara - Cruz Azul FC 0-0. Liga meksykańska - 14. kolejka Liga MX

20 października na Estadio Jalisco w Guadalajarze odbyło się spotkanie 14. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Atlasu i Cruz Azul. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

14. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-10-20 04:05 | Stadion: Estadio Jalisco | Arbiter: Jorge Isaac Rojas Castillo
CSyD Atlas de Guadalajara
Cruz Azul FC
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 36 pojedynków jedenastka Cruz Azul wygrała 20 razy i zanotowała 10 porażek oraz sześć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 17. a 29. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Atlasu i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę drużyna Cruz Azul rozpoczęła w zmienionym składzie, za Víctora Yotúna wszedł Orbelín Pineda. W 53. minucie arbiter pokazał kartkę Bryanowi Angulowi, piłkarzowi gości.

W 62. minucie Guillermo Fernández został zastąpiony przez Waltera Montoyę. Kibice Cruz Azul nie mogli już doczekać się wprowadzenia Santiago Giméneza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Bryan Angulo. Trener Atlasu postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił obrońcę Aníbala Chalę i na pole gry wprowadził napastnika Jonathana Herrerę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Między 75. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Atlasu: Ángel Márquez, Ían Torres, na ich miejsce weszli: Edgar Zaldivar, Christopher Trejo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Adriana Aldrete'a, Roberta Alvarada zajęli: Rafael Baca, Julio Domínguez. Od 87. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Juan Marcelo Escobar Chena87′
17′ Anderson Santamaría Bardales
Adrian Alexei Aldrete Rodriguez77′
Hugo Martín Nervo
Pablo César Aguilar Benítez90′
Jesús Alberto Angulo Uriarte
José Ignacio Rivero Segade
90′ Aldo Paul Rocha González
Víctor Yoshimar Yotún Flores29′ 46′
26′ 83′ Ían Jairo Misael Torres Ramírez
Roberto Carlos Alvarado Hernández77′
68′ Aníbal Hernán Chalá Ayoví
Guillermo Matías Fernández62′
75′ Ángel Jeremy Márquez Castañeda
Alexis Hazael Gutiérrez Torres
75′ Edgar Zaldivar Valverde
Orbelín Pineda Alvarado46′
Bryan Eduardo Garnica Cortéz
Santiago Tomás Giménez62′
68′ Jonathan Ozziel Herrera Morales
Walter Iván Alexis Montoya62′
83′ Christopher Brayan Trejo Morantes
Lucas Giuliano Passerini
Franco Troyansky

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gości w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną.

Drużyna Atlasu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.