CSyD Atlas de Guadalajara - Club Santos Laguna 1-1 (0-1). Liga meksykańska - 5. kolejka Liga MX

7 lutego na Estadio Jalisco w Guadalajarze odbyło się spotkanie 5. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Atlasu i Santos Laguna. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

O. Campos 10'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 37 meczów drużyna Santos Laguna wygrała 17 razy i zanotowała 10 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Santos Laguna nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 10. minucie Omar Campos dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 24. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jesúsa Angula z Atlasu, a w 32. minucie Feliksa Torresa z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Santos Laguna.

Drugą połowę drużyna Atlasu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Íana Torresa wszedł Luciano Acosta. W 58. minucie kartkę obejrzał Alan Cervantes z jedenastki gości.

W 60. minucie Omar Campos został zmieniony przez Jesúsa Isijarę. W tej samej minucie w drużynie Santos Laguna doszło do zmiany. Santiago Muñóz wszedł za Eduarda Aguirre'a. W tej samej minucie trener Santos Laguna postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Jesús Ocejo, a murawę opuścił Ignacio Jeraldino.

W 62. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Andersona Santamaríę z Atlasu, a w 67. minucie Jesúsa Isijarę z drużyny przeciwnej. Kibice Atlasu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jonathana Herrerę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Diego Barbosa. Posunięcie trenera było słuszne. Jonathana Herrerę zdobył wyrównującą bramkę w czwartej minucie doliczonego czasu meczu spotkania. W 78. minucie kartkę dostał Víctor Malcorra, zawodnik gospodarzy.

W 80. minucie Alex Ibarra został zmieniony przez Marcela Correę, co miało wzmocnić zespół Atlasu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juana Oterę na Edgara Gamesa.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W czwartej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Jonathan Herrera. Sytuację bramkową stworzył Víctor Malcorra.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Carlos Acevedo López
72′ Diego Armando Barbosa Zaragoza
Carlos Emilio Orrantía Treviño
62′ Anderson Santamaría Bardales
Felix Eduardo Torres Caicedo32′
Hugo Martín Nervo
Matheus Dória Macedo
24′ Jesús Alberto Angulo Uriarte
Ronaldo De Jesús Prieto Ramírez
80′ Alex Ibarra
Fernando Gorriarán Fontes
Ángel Jeremy Márquez Castañeda
Juan Ferney Otero Tovar87′
78′ Víctor Ignacio Malcorra
Omar Antonio Campos Chagoya  10′ 60′
46′ Ían Jairo Misael Torres Ramírez
Hugo Isaac Rodríguez De La O
46′ Luciano Federico Acosta
Jordan Carrillo Rodríguez
Pablo González Díaz
Edgar Games González87′
80′ Marcelo Javier Correa
Jesús Antonio Isijara Rodríguez60′ 67′
Bryan Eduardo Garnica Cortéz
Adrián Lozano Magallanes
72′  90′ Jonathan Ozziel Herrera Morales
Jesús Alberto Ocejo Zazueta60′
Christopher Brayan Trejo Morantes
Santiago René Muñóz Robles60′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Santos Laguna w drugiej połowie dokonał czterech zmian.