CSyD Atlas de Guadalajara - Club León 2-0 (1-0). Liga meksykańska - 10. kolejka Liga MX

W pojedynku 10. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 26 września, drużyna Atlasu wygrała z Club León 2-0 (1-0). Starcie odbyło się na Estadio Jalisco w Guadalajarze.

10. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-09-26 00:00 | Stadion: Estadio Jalisco | Arbiter: Jorge Isaac Rojas Castillo
CSyD Atlas de Guadalajara
Club León
2
0
A. Santamaría 8'
D. Barbosa 60'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 meczów jedenastka Atlasu wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż 11 razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Anderson Santamaría wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atlasu, strzelając gola w ósmej minucie starcia. W zdobyciu bramki pomógł Julio Furch.

Od dziewiątej minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Atlasu oraz dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Atlasu.

W 59. minucie José Rodríguez zastąpił Omara Fernándeza.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atlasu w 60. minucie spotkania, gdy Diego Barbosa zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Aldo Rocha.

W 64. minucie w zespole Club León doszło do zmiany. Víctor Dávila wszedł za Luisa Montes'a. W tej samej minucie trener Club León postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Santiago Ormeño, a murawę opuścił Emmanuel Gigliotti. W 69. minucie arbiter pokazał kartkę Camilowi Vargasowi z Atlasu.

A kibice Atlasu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Franca Troyanskiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Julio Furch. Od 74. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Atlasu oraz dwie drużynie przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Club León
69′ Camilo Vargas
Rodolfo Cota Robles90′
 60′ Diego Armando Barbosa Zaragoza
José David Ramírez García
 8′ 9′ Anderson Santamaría Bardales
Jaine Stiven Barreiro Solis84′
35′ 87′ Jesús Alberto Angulo Uriarte
William José Tesillo Gutiérrez
Luis Ricardo Reyes Moreno
Osvaldo Rodríguez del Portal65′
Hugo Martín Nervo
José Iván Rodríguez Rebollar37′ 59′
76′ Edgar Zaldivar Valverde
Ángel Israel Mena Delgado45′
86′ Ían Jairo Misael Torres Ramírez
Elías Hernán Hernández Jacuinde69′
Aldo Paul Rocha González
Santiago Colombatto
72′ Julio César Furch
Luis Arturo Montes Jiménez64′
74′ 86′ Julián Andrés Quiñones Quiñones
Fidel Daniel Ambríz González
76′ Edyairth Alberto Ortega Alatorre
Omar Andrés Fernández Frasica59′
87′ Bryan Eduardo Garnica Cortéz
Jean David Meneses Villarroel69′
86′ Jonathan Ozziel Herrera Morales
Jesse Zamudio García
86′ Christopher Brayan Trejo Morantes
Víctor Alejandro Dávila Zavala64′
72′ 90′ Franco Troyansky
Santiago Gabriel Ormeño Zayas64′

Przewaga jedenastki Club León w posiadaniu piłki była ogromna (71 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Atlasu, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy gości otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej dostali tyle samo.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.