CSyD Atlas de Guadalajara - Club León 1-3 (0-1). Liga meksykańska - 14. kolejka Liga MX

11 kwietnia na Estadio Jalisco w Guadalajarze odbyło się spotkanie 14. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Atlasu i Club León. Mecz zakończył się zwycięstwem Club León 3-1.

14. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-04-11 00:00 | Stadion: Estadio Jalisco | Arbiter: Luis Enrique Santander Aguirre
O. Rodríguez 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Drużyna Club León wygrała aż 10 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Club León otworzyli wynik. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Emmanuel Gigliotti. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Luis Montes.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Club León.

W 59. minucie Joel Campbell został zastąpiony przez Ángela Menę. W 63. minucie kartkę obejrzał Ían Torres z zespołu gospodarzy.

Jedenastka Atlasu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy Emmanuel Gigliotti po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-2. Asystę przy golu ponownie zanotował Luis Montes.

Kibice Atlasu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marcela Correę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Milton Caraglio. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kontaktowego gola. W 76. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marcela Correę z Atlasu, a w 78. minucie Emmanuela Gigliottiego z drużyny przeciwnej. W 76. minucie w drużynie Club León doszło do zmiany. Jean Meneses wszedł za José Godíneza.

Mimo że jedenastka gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 144 ataki oddała tylko dziewięć celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Edgar Zaldivar. Przy zdobyciu bramki pomógł Jesús Angulo.

W 83. minucie kartkę dostał Gil Burón, piłkarz Club León. W 85. minucie Diego Barbosa został zmieniony przez Jonathana Herrerę, co miało wzmocnić zespół Atlasu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luisa Montes'a na Jaine'a Barreirę oraz Gila Buróna na José Ramíreza.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry trafił Osvaldo Rodríguez.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Rodolfo Cota Robles
85′ Diego Armando Barbosa Zaragoza
Fernando Rubén González Pineda
75′ Ángel Jeremy Márquez Castañeda
Luis Arturo Montes Jiménez90′
Aldo Paul Rocha González
Yairo Yesid Moreno Berrío
63′ 69′ Ían Jairo Misael Torres Ramírez
José de Jesús Godínez Navarro76′
75′ Milton Joel Caraglio
José David Ramírez García90′
69′  80′ Edgar Zaldivar Valverde
José Iván Rodríguez Rebollar
75′ 76′ Marcelo Javier Correa
Víctor Alejandro Dávila Zavala
75′ Julio César Furch
Ángel Israel Mena Delgado59′
85′ Jonathan Ozziel Herrera Morales
Jean David Meneses Villarroel76′
Christopher Brayan Trejo Morantes
Nicolás Sosa Sánchez

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.