CSyD Atlas de Guadalajara - Club America 0-2 (0-1). Liga meksykańska - 7. kolejka Liga MX

W meczu 7. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 21 lutego, drużyna Atlasu przegrała z Clubem América 0-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Estadio Jalisco w Guadalajarze.

7. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-02-21 04:00 | Stadion: Estadio Jalisco | Arbiter: Fernando Guerrero Ramírez
CSyD Atlas de Guadalajara
Club America
3
0
H. Martín 39'
R. Sánchez 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 39 starć drużyna Clubu América wygrała 20 razy i zanotowała 10 porażek oraz dziewięć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Po kwadransie gry żółtą kartką został ukarany Ían Torres, piłkarz gospodarzy.

W 26. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Jesús Angulo osłabiając tym samym drużynę gospodarzy. W 29. minucie żółtą kartkę obejrzał Jordan Silva z Clubu América. W 35. minucie Ían Torres został zmieniony przez Luisa Reyesa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Clubu América w 39. minucie spotkania, gdy Henry Martín zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Clubu América.

Na drugą połowę drużyna Clubu América wyszła w zmienionym składzie, za Santiago Navedę wszedł Giovani dos Santos. W 53. minucie żółtą kartkę dostał Luis Fuentes, zawodnik Clubu América.

Po chwili trener Atlasu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Luciano Acosta, a murawę opuścił Ángel Márquez. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Atlasu doszło do zmiany. Marcelo Correa wszedł za Miltona Caraglia. A kibice Clubu América nie mogli już doczekać się wprowadzenia Rogera Martíneza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Mauro Laínez. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejną bramkę.

Między 73. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Clubu América i jedną drużynie przeciwnej.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Clubu América, strzelając kolejnego gola. W czwartej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Richard Sánchez. Przy zdobyciu bramki asystował Antonio López.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Guillermo Ochoa
89′ Brayton Josué Vázquez Vélez
Jorge Eduardo Sánchez Ramos
26′ Jesús Alberto Angulo Uriarte
Jordan Jesús Silva Díaz29′
Hugo Martín Nervo
Sebastián Enzo Cáceres Ramos73′
Diego Armando Barbosa Zaragoza
Luis Fernando Fuentes Vargas53′
63′ Ángel Jeremy Márquez Castañeda
Santiago Naveda Lara46′
Alex Ibarra
Francisco Sebastián Córdova Reyes
16′ 35′ Ían Jairo Misael Torres Ramírez
Mauro Alberto Laínez Leyva72′
Víctor Ignacio Malcorra
Pedro Jesús Aquino Sánchez85′
Aldo Paul Rocha González
Álvaro Fidalgo Fernández90′
69′ Milton Joel Caraglio
Henry Josué Martín Mex  39′ (k.) 78′
José Santiago Hernández García
Óscar Francisco Jiménez Fabela
José Javier Abella Fanjul
Bryan Colula Alarcón
35′ Luis Ricardo Reyes Moreno
Emilio Lara Contreras
63′ Luciano Federico Acosta
Jesús Alonso Escoboza Lugo
Pablo González Díaz
Antonio De Jesús López Amenábar90′
Edyairth Alberto Ortega Alatorre
Alan Medina Camacho
69′ Marcelo Javier Correa
Richard Rafael Sánchez Guerrero78′  90′
Bryan Eduardo Garnica Cortéz
Giovani dos Santos46′
Jonathan Ozziel Herrera Morales
Roger Beyker Martínez Tobinson72′
Christopher Brayan Trejo Morantes

Arbiter przyznał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Clubu América pokazał cztery żółte.

Drużyna gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Clubu América w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Atlasu rozegra kolejny mecz w Toluca de Lerdzie. Jej rywalem będzie Deportivo Toluca FC. Tego samego dnia CF Pachuca zagra z zespołem Clubu América na jego terenie.