CSyD Atlas de Guadalajara - CF Monterrey 0-2 (0-2). Liga meksykańska - 1. kolejka Liga MX

10 stycznia na Estadio Jalisco w Guadalajarze odbył się pojedynek 1. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Atlasu i Monterrey. Starcie zakończyło się zwycięstwem Monterrey 2-0.

R. Funes Mori 1',45'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 38 razy. Drużyna Monterrey wygrała aż 19 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Już w pierwszych sekundach spotkania na listę strzelców wpisał się Rogelio Funes. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Atlas: Andersonowi Santamaríi w 21. minucie i Gaddiemu Aguirre'owi w pierwszej minucie doliczonego czasu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Monterrey w 45. minucie spotkania, gdy Rogelio Funes strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Na drugą połowę drużyna Atlasu wyszła w zmienionym składzie, za Pabla Gonzáleza wszedł Diego Barbosa. Trener Atlasu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Ían Torres, a murawę opuścił Bryan Garnica.

W 54. minucie żółtą kartką został ukarany Vincent Janssen, piłkarz Monterrey. Na murawie, jak to często zdarzało się Monterrey w tym sezonie, pojawił się Miguel Layun, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 55. minucie Avilésa Hurtadę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W tej samej minucie w zespole Monterrey doszło do zmiany. Maximiliano Meza wszedł za Carlosa Rodrígueza.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem za czerwoną kartkę zszedł z boiska José Abella osłabiając tym samym drużynę Atlasu. W 67. minucie Vincent Janssen został zastąpiony przez Ake'a Lobę. W 70. minucie żółtą kartkę dostał Cesar Montes z Monterrey.

W 73. minucie Luciano Acosta został zmieniony przez Jonathana Herrerę, a za Víctora Malcorrę wszedł na boisko Milton Caraglio, co miało wzmocnić zespół Atlasu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Artura Gonzáleza na Celsa Ortiza oraz Claudia Kranevittera na Jonathana Gonzáleza.

Hugo Alfonso González Durán
60′ José Javier Abella Fanjul
John Stefan Medina Ramírez
21′ Anderson Santamaría Bardales
Cesar Jasib Montes70′
45′ Gaddi Axel Aguirre Ledesma
Sebastián Ignacio Vegas Orellana
Luis Ricardo Reyes Moreno
Jesus Gallardo
46′ Pablo González Díaz
Carlos Alberto Rodríguez Gómez55′
46′ Bryan Eduardo Garnica Cortéz
Arturo Alfonso González González81′
82′ Víctor Ignacio Malcorra
Claudio Matías Kranevitter81′
Aldo Paul Rocha González
Avilés Hurtado Herrera55′
73′ Luciano Federico Acosta
Rogelio Gabriel Funes Mori  1′, 45′ (k.)
Marcelo Javier Correa
Vincent Janssen54′ 67′
José Santiago Hernández García
Luis Alberto Cárdenas López
46′ Diego Armando Barbosa Zaragoza
Jonathan Alexander González Mendoza81′
82′ Milton Joel Caraglio
Maximiliano Eduardo Meza55′
73′ Jonathan Ozziel Herrera Morales
Celso Fabián Ortiz Gamarra81′
46′ Ían Jairo Misael Torres Ramírez
José Alfonso Alvarado Pérez
Christopher Brayan Trejo Morantes
Ake Arnaud Loba67′

Drużyna Monterrey zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Atlasu, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Monterrey w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.