CSyD Atlas de Guadalajara - Atlético San Luis 3-1 (1-1). Liga meksykańska - 9. kolejka Liga MX

3 marca na Estadio Jalisco w Guadalajarze odbyło się spotkanie 9. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Atlasu i Atlético San Luis. Starcie zakończyło się zwycięstwem Atlasu 3-1.

9. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-03-03 00:00 | Stadion: Estadio Jalisco | Arbiter: César Arturo Ramos Palazuelos
G. Berterame 24'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Atlético San Luis wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlasu w 10. minucie spotkania, gdy Aldo Rocha strzelił pierwszego gola.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Anderson Santamaría z drużyny gospodarzy. Była to 23. minuta pojedynku.

Zawodnicy Atlético San Luis nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 24. minucie Germán Berterame wyrównał wynik meczu. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Luis Gallegos.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Kibice Atlético San Luis nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jorge Sáncheza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Luis Gallegos. Na drugą połowę zespół Atlético San Luis wyszedł w zmienionym składzie, za Juana Castro wszedł Federico Gino.

W 60. minucie Germán Berterame został zmieniony przez Lucasa Passeriniego.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Ían Torres.

W 66. minucie Camilo Mayada został zmieniony przez Pabla Barrerę, co miało wzmocnić drużynę Atlético San Luis. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Íana Torresa na Pabla Gonzáleza. Niedługo później trener Atlasu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Marcelo Correa, a murawę opuścił Milton Caraglio.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Atlasu, zdobywając kolejną bramkę. W 83. minucie wynik na 3-1 podwyższył Ángel Márquez.

W drugiej minucie doliczonego czasu meczu boisko opuścili zawodnicy Atlasu: Edyairth Ortega, Christopher Trejo, a na ich miejsce weszli Ángel Márquez, Luciano Acosta. Minutę później żółtą kartką został ukarany Marcelo Correa, piłkarz Atlasu. W doliczonej czwartej minucie spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Marcelo Correa osłabiając zespół gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Camilo Sebastián Mayada Mesa66′
23′ Anderson Santamaría Bardales
Juan David Castro Ruiz46′
 83′ 90′ Ángel Jeremy Márquez Castañeda
Germán Berterame  24′ 60′
 10′ Aldo Paul Rocha González
Damián Iván Batallini
 60′ 68′ Ían Jairo Misael Torres Ramírez
Luis Felipe Gallegos Leiva46′
82′ Milton Joel Caraglio
Javier Güemez López
90′ Luciano Federico Acosta
Dionicio Manuel Escalante Moreno
68′ Pablo González Díaz
Federico Gino Acevedo Fagúndez46′
Alex Ibarra
Pablo César López Martínez
90′ Edyairth Alberto Ortega Alatorre
Jorge Alberto Sánchez López46′
82′ 90′ 90′ Marcelo Javier Correa
Pablo Edson Barrera Acosta66′
Jonathan Ozziel Herrera Morales
Lucas Giuliano Passerini60′
90′ Christopher Brayan Trejo Morantes
Diego Iván Pineda Juárez

Arbiter nie ukarał piłkarzy Atlético San Luis żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte i jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.