Cruz Azul - Tijuana 1-1 (1-0). Liga meksykańska - 17. kolejka Liga MX

2 maja na Estadio Azteca w Meksyku odbyło się starcie 17. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Cruz Azul i Tijuanej. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

E. López 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Drużyna Cruz Azul wygrała aż osiem razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko cztery.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 24. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Vladimira Loroñę z Tijuanej, a w 30. minucie Juana Escobara z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Cruz Azul w końcu przyniosły efekt bramkowy. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Orbelín Pineda.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Cruz Azul.

Drugą połowę jedenastka Cruz Azul rozpoczęła w zmienionym składzie, za Juana Escobara wszedł Pablo Aguilar. Trener Cruz Azul postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Roberto Alvarado, a murawę opuścił José Rivero.

A kibice Tijuanej nie mogli już doczekać się wprowadzenia Fabiána Castilla. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Mauro Manotas. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę. Na drugą połowę jedenastka Tijuanej wyszła w zmienionym składzie, za Davida Barbonę wszedł Jaime Gómez. W 60. minucie za Santiago Giméneza wszedł Bryan Angulo.

Między 60. a 74. minutą, boisko opuścili zawodnicy Tijuanej: Christian Rivera, Júnior Sornoza, Fidel Martinez, na ich miejsce weszli: Miguel Sansores, Jordi Cortizo, Edgar López. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Elíasa Hernándeza, Víctora Yotúna zajęli: Adrian Aldrete, Rafael Baca.

Zespół Cruz Azul długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 46 minut, jednak drużyna gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Edgar López. Asystę zanotował Jordi Cortizo.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Vladimir Eduardo Loroña Aguilar24′
30′ 46′ Juan Marcelo Escobar Chena
Victor Andrés Guzmán Olmedo
Julio César Domínguez Juárez
Eduardo Santiago Tercero Méndez
46′ José Ignacio Rivero Segade
Brayan Alexis Angulo León
Guillermo Matías Fernández
David Matías Barbona46′
60′ Elías Hernán Hernández Jacuinde
Christian Hernando Rivera Cuéllar60′
 45′ Orbelín Pineda Alvarado
Esteban Andres Pavez Suazo
72′ Víctor Yoshimar Yotún Flores
Júnior Nazareno Sornoza Moreira60′
60′ Santiago Tomás Giménez
Fidel Martinez74′
Jonathan Javier Rodríguez Portillo
Mauro Andrés Manotas Páez46′
Sebastián Jurado Roca
Benny Díaz Jáuregui
46′ Pablo César Aguilar Benítez
Gonzalo Jara
60′ Adrian Alexei Aldrete Rodriguez
Salvador Manríquez Frías
Alexis Francisco Peña López
Fabián Andrés Castillo Sánchez46′
46′ Roberto Carlos Alvarado Hernández
Jordi Cortizo de la Piedra60′
72′ Rafael Baca Miranda
Luis Javier Gamíz Ávila
Alexis Hazael Gutiérrez Torres
Jaime Gómez Valencia46′
Luis Francisco Romo Barrón
Marcel Alejandro Ruiz Suárez
60′ Bryan Dennys Angulo Tenorio
Edgar Iván López Rodríguez74′  90′
Walter Iván Alexis Montoya
Miguel Ángel Sansores Sánchez60′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.