Cruz Azul - Tigres 1-1 (1-1). Liga meksykańska - 13. kolejka Liga MX

17 października na Estadio Azteca w Meksyku odbyło się spotkanie 13. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Cruz Azul i Tigres. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

A. Gignac 17'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 40 pojedynków drużyna Cruz Azul wygrała 15 razy i zanotowała 13 porażek oraz 12 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie sędzia pokazał kartkę Javierowi Aquinowi z drużyny gości.

W 14. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Tigres Hugo Ayala. W 16. minucie kartkę dostał José Rivero, piłkarz gospodarzy.

Zawodnicy gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 17. minucie bramkę wyrównującą zdobył Andre-Pierre Gignac.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia ukarał kartką Guillerma Fernándeza, piłkarza Cruz Azul. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 70. minucie Santiago Giménez został zmieniony przez Bryana Angula. Trener Tigres postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Leonarda Fernándeza i na pole gry wprowadził napastnika Nicolása Lópeza, który w bieżącym sezonie ma na koncie już sześć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie Andre-Pierre Gignac został zmieniony przez Carlosa Gonzáleza, co miało wzmocnić zespół Tigres. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adriana Aldrete'a na Alexisa Peñę. Po chwili trener Cruz Azul postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Rafaela Bacę wszedł Juan Escobar, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać remis. W drugiej połowie nie padły gole.

Luis Alfonso Rodríguez Alanís
80′ Adrian Alexei Aldrete Rodriguez
Hugo Ayala Castro 14′ (samob.)
Pablo César Aguilar Benítez
Diego Reyes
80′ Rafael Baca Miranda
Javier Aquino13′
16′ José Ignacio Rivero Segade
Guido Pizarro
Roberto Carlos Alvarado Hernández
Juan Pablo Vigón Cham90′
39′ Guillermo Matías Fernández
Leonardo Cecilio Fernández López70′
Orbelín Pineda Alvarado
Rafael De Souza Pereira
70′ Santiago Tomás Giménez
Luis Enrique Quiñónes84′
Jonathan Javier Rodríguez Portillo
Andre-Pierre Gignac  17′ 70′
Andrés Guillermo Gudiño Portillo
Miguel René Ortega Rodríguez
80′ Juan Marcelo Escobar Chena
Carlos Joel Salcedo
80′ Alexis Francisco Peña López
Raymundo de Jesús Fulgencio Román84′
70′ Bryan Dennys Angulo Tenorio
David René Ayala Hernández
Walter Iván Alexis Montoya
Adrián Garza Del Toro
Lucas Giuliano Passerini
Carlos Gabriel González Espínola70′

Nicolás Federico López Alonso70′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Cruz Azul, a piłkarzom gości pokazał jedną.

Drużyna Cruz Azul w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.