Cruz Azul Futbol Club - Deportivo Toluca Futbol Club S.A. de C.V 2-3 (1-2). Liga - 8. kolejka

15 sierpnia na Estadio Azteca (Coloso de Santa Ursula) w Meksyku odbył się mecz 8. kolejki Liga MX pomiędzy drużynami Cruz Azul i Toluca. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Toluca 3-2.

15 sierpnia  na Estadio Azteca (Coloso de Santa Ursula) w Meksyku odbył się mecz  8. kolejki  Liga MX pomiędzy drużynami Cruz Azul  i Toluca. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Toluca 3-2.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 26 spotkań drużyna Cruz Azul wygrała 10 razy i zanotowała osiem porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Cruz Azul otworzyli wynik. W 18. minucie bramkę zdobył Ramiro Mori. Asystę zanotował Carlos Rotondi.

Drużyna Toluca wyrównała wynik meczu. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Jean Meneses. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Leonardo Fernandez.

Marcel Ruiz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Toluca, zdobywając kolejną bramkę w 43. minucie pojedynku. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Valber Huerta z Toluca. Była to 44. minuta meczu.

W 58. minucie Christian Tabo został zmieniony przez Rodriga Huescasa. W tej samej minucie w zespole Cruz Azul doszło do zmiany. Rafael Baca wszedł za Erika Lirę.

Trener Cruz Azul postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Julia Domingueza i na pole gry wprowadził napastnika Gonzala Carneira. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Tiaga Volpiego z Toluca, a w 69. minucie Gonzala Carneira z drużyny przeciwnej.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Cruz Azul przyniosły efekt bramkowy. W 82. minucie Rodrigo Huescas wyrównał wynik meczu.

W 84. minucie Carlos Rotondi został zmieniony przez Angela Romera, co miało wzmocnić drużynę Cruz Azul. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fernanda Navarra na Raula Lopeza. W 90. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Urielowi Antunie z zespołu Cruz Azul. W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Diego Aguirre osłabiając tym samym drużynę Cruz Azul.

W tej samej minucie w zespole Toluca doszło do zmiany. Alan Rodriguez wszedł za Fernanda Navarra. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w tej samej minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Cruz Azul: Rafaelowi Bacy i Ignaciowi Riverowi. W tej samej minucie arbiter wyrzucił z boiska Sebastiana Jurada z Cruz Azul.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Toluca w 90. minucie spotkania, gdy Camilo Sanvezzo strzelił z karnego trzeciego gola. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-3.

Zawodnicy Cruz Azul obejrzeli w meczu cztery żółte kartki oraz dwie czerwone, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.