Cruz Azul Futbol Club - Club Tijuana Xoloitzcuintles de Caliente 1-2 (1-1). Liga - 9. kolejka

18 sierpnia na Estadio Azteca (Coloso de Santa Ursula) w Meksyku odbyło się starcie 9. kolejki Liga MX pomiędzy drużynami Cruz Azul i Tijuany. Mecz zakończył się zwycięstwem Tijuany 2-1.

18 sierpnia  na Estadio Azteca (Coloso de Santa Ursula) w Meksyku odbyło się starcie  9. kolejki  Liga MX pomiędzy drużynami Cruz Azul  i Tijuany. Mecz zakończył się zwycięstwem Tijuany 2-1.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 pojedynki zespół Cruz Azul wygrał 10 razy i zanotował siedem porażek oraz sześć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 19. minucie sędzia pokazał kartkę Lisandrowi Lopezowi z Tijuany.

W tym czasie to piłkarze Cruz Azul otworzyli wynik. W 21. minucie bramkę zdobył Ignacio Rivero.

W 24. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Cruz Azul Ramiro Mori. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter ukarał kartką Joaquina Montecinosa, zawodnika Tijuany.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 59. minucie w drużynie Cruz Azul doszło do zmiany. Jesus Escoboza wszedł za Luisa Abrama. W tej samej minucie Michael Estrada zastąpił Gonzala Carneira.

W 62. minucie boisko opuścili zawodnicy Tijuany: Franco Di Santo, Alex Ibarra, a na ich miejsce weszli Edgar Lopez, Joaquin Montecinos.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Tijuany przyniosły efekt bramkowy. W 66. minucie Franco Di Santo dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę przy bramce zaliczył Alexis Canelo.

W następstwie utraty bramki trener Cruz Azul postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił obrońcę Julia Domingueza i na pole gry wprowadził napastnika Christiana Taba. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 75. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Cruz Azul: Carlos Rotondi, Uriel Antuna, na ich miejsce weszli: Angel Romero, Rodrigo Huescas. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alexisa Canela, Lucasa Rodrigueza zajęli: Francisco Contreras, Christian Rivera. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Cruz Azul żadną kartką, natomiast zawodnikom Tijuany przyznał dwie żółte.

Drużyna Cruz Azul w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Tijuany w drugiej połowie wymienił czterech graczy.