Cruz Azul FC - Pumas de la Universidad de Mexico 4-0 (3-0). Liga meksykańska - Liga MX

4 grudnia na Estadio Azteca w Meksyku odbył się mecz rozgrywek meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Cruz Azul a Pumasu. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Cruz Azul 4-0, który wywalczył awans.

Meksyk - Liga MX
2020-12-04 04:00 | Stadion: Estadio Azteca | Arbiter: Jorge Isaac Rojas Castillo
L. Romo 13',90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 40 razy. Drużyna Cruz Azul wygrała aż 19 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cruz Azul w drugiej minucie spotkania, gdy Roberto Alvarado strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Orbelín Pineda.

W szóstej minucie kartką został ukarany Juan Vigón, zawodnik gości.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Cruz Azul, zdobywając kolejną bramkę. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania skutecznym uderzeniem popisał się Rafael Baca.

Prawie natychmiast Luis Romo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cruz Azul, strzelając kolejnego gola w 13. minucie pojedynku. W zdobyciu bramki pomógł Roberto Alvarado.

W 21. minucie Adrian Aldrete zastąpił José Martíneza. W 22. minucie kartkę dostał Juan Escobar z drużyny gospodarzy. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Pumasu wyszedł w zmienionym składzie, za Alana Mozę wszedł Sebastián Saucedo. Kibice Pumasu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Juana Iturbego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Facundo Waller.

Trener Cruz Azul postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Víctor Yotún, a murawę opuścił Orbelín Pineda. W 67. minucie Carlos González został zmieniony przez Bryana Mendozę, a za Erika Lirę wszedł na boisko Andrés Iniestra, co miało wzmocnić zespół Pumasu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Roberta Alvarada na Santiago Giméneza. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Juanowi Dinennowi z Pumasu. Była to 69. minuta spotkania.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej piątej minucie pojedynku Luis Romo po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 4-0. Asystę przy bramce zaliczył Santiago Giménez.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-0.

Julio José González Vela-Alvizu
22′ Juan Marcelo Escobar Chena
Manuel Alejandro Mayorga Almaráz
 13′, 90′ Luis Francisco Romo Barrón
Carlos Gutiérrez Estefa
 2′ 81′ Roberto Carlos Alvarado Hernández
Juan Pablo Vigón Cham6′
57′ Orbelín Pineda Alvarado
Erik Antonio Lira Méndez82′
21′ Adrian Alexei Aldrete Rodriguez
Facundo Federico Waller Martiarena46′
 8′ Rafael Baca Miranda
Juan Ignacio Dinenno De Cara69′
Jonathan Javier Rodríguez Portillo
Carlos Gabriel González Espínola67′
Andrés Guillermo Gudiño Portillo
Alex Sebastián Cruz Ramírez
21′ José Joaquín Martínez Valadez
Gerardo Moreno Cruz
57′ Víctor Yoshimar Yotún Flores
Jerónimo Rodríguez Guemes
Milton Joel Caraglio
Sebastián Saucedo Mondragón46′
81′ Santiago Tomás Giménez
Juan Manuel Iturbe46′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Pumasu pokazał dwie.

Jedenastka Cruz Azul wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.