Cruz Azul FC - Mazatlán FC 1-0 (0-0). Liga meksykańska - 9. kolejka Liga MX

W spotkaniu 9. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 4 marca, zespół Cruz Azul wygrał z Mazatlán FC 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Estadio Azteca w Meksyku.

9. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-03-04 04:00 | Stadion: Estadio Azteca | Arbiter: Luis Enrique Santander Aguirre
Cruz Azul FC
Mazatlán FC
1
0
R. Alvarado 66'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Cruz Azul.

Od pierwszych minut zespół Cruz Azul zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Mazatlán FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 23. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Walter Sandoval osłabiając tym samym zespół gości.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Víctorowi Yotúnowi z Cruz Azul. Była to 38. minuta pojedynku. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna Cruz Azul wyszła w zmienionym składzie, za Elíasa Hernándeza wszedł Jonathan Rodríguez. Trener Cruz Azul wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Roberta Alvarada. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Walter Montoya. Posunięcie trenera było słuszne. Roberta Alvarada strzelił zwycięskiego gola w 66. minucie spotkania.

Drugą połowę zespół Cruz Azul rozpoczął w zmienionym składzie, za Rafaela Bacę wszedł Orbelín Pineda. W 56. minucie Fernando Aristeguieta zastąpił Maria Osunę. W 59. minucie w drużynie Cruz Azul doszło do zmiany. Josué Domínguez wszedł za Víctora Yotúna.

Jedyną bramkę meczu zdobył Roberto Alvarado dla zespołu Cruz Azul. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Jonathan Rodríguez.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 70. minucie, w drużynie Mazatlán FC za Jorge Padilli wszedł Iván Moreno, a w zespole Cruz Azul Bryan Angulo zmienił José Rivera. Trener Mazatlán FC postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Roberta Meraza i na pole gry wprowadził napastnika Michaela Rangla. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Ulises Cardona, Daniel Amador, a na ich miejsce weszli Giovanni Augusto, Luis Mendoza.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę obejrzał José Ortiz z zespołu gości.

José Enrique Ortiz Cortes90′
38′ 59′ Víctor Yoshimar Yotún Flores
Efraín Velarde Calvillo
Guillermo Matías Fernández
Néstor Vicente Vidrio Serrano
46′ Walter Iván Alexis Montoya
Luis Ángel Mendoza Escamilla83′
46′ Rafael Baca Miranda
Roberto Ismael Meraz Bernal83′
46′ Elías Hernán Hernández Jacuinde
Giovanni Augusto Oliveira Cardoso83′
70′ Bryan Dennys Angulo Tenorio
Iván Jared Moreno Füguemann70′
46′  66′ Roberto Carlos Alvarado Hernández
Mario Humberto Osuna Pereznuñez56′
59′ Josué Misael Domínguez González
Cándido Saúl Ramírez Montes
46′ Orbelín Pineda Alvarado
Ulises Israel Cardona Carrillo83′
70′ José Ignacio Rivero Segade
Ricardo Marín Sánchez
Santiago Tomás Giménez
Manuel Pérez Ruiz
46′ Jonathan Javier Rodríguez Portillo
Michael Jhon Ander Rangel Valencia83′

Drużyna Cruz Azul była w posiadaniu piłki przez 74 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną piłkarzom Mazatlán FC, a zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.