Cruz Azul FC - CF Pachuca 1-0 (0-0). Liga meksykańska - Liga MX

23 maja na Estadio Azteca w Meksyku odbył się pojedynek rozgrywek meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Cruz Azul a Pachucej. Mecz zakończył się zwycięstwem Cruz Azul 1-0. Ponieważ w pierwszym starciu padł remis 0-0, awans wywalczyła drużyna Cruz Azul.

Meksyk - Liga MX
2021-05-23 03:00 | Stadion: Estadio Azteca | Arbiter: César Arturo Ramos Palazuelos
Cruz Azul FC
CF Pachuca
1
0
S. Giménez 51'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 43 razy. Zespół Cruz Azul wygrał aż 20 razy, zremisował 10, a przegrał tylko 13.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kibice Pachucej nie mogli już doczekać się wprowadzenia Víctora Guzmána. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Édgar Pardo.

Wysiłki podejmowane przez zespół Cruz Azul w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Santiago Giménez. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Luis Romo.

W 59. minucie Roberto De La Rosa zastąpił Maura Quirogę. W tej samej minucie w drużynie Pachucej doszło do zmiany. Miguel Herrera wszedł za Francisca Figueroa. Chwilę później trener Cruz Azul postanowił bronić wyniku. W 64. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Orbelína Pinedę wszedł Adrian Aldrete, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Cruz Azul utrzymać prowadzenie.

Od 67. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Cruz Azul i jedną drużynie przeciwnej. Między 69. a 77. minutą, boisko opuścili piłkarze Cruz Azul: Santiago Giménez, Luis Romo, José Rivero, Guillermo Fernández, na ich miejsce weszli: Roberto Alvarado, Víctor Yotún, José Martínez, Walter Montoya. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kevina Álvareza, Ismaela Sosy zajęli: Matías Catalán, Roberto Nurse. W doliczonej piątej minucie pojedynku za czerwoną kartkę zszedł z boiska Gustavo Cabral osłabiając tym samym zespół gości.

Kevin Nahin Álvarez Campos71′
67′ Pablo César Aguilar Benítez
Gustavo Daniel Cabral Cáceres90′
Julio César Domínguez Juárez
Oscar Fabián Murillo Murillo
75′ José Ignacio Rivero Segade
Érick Germáin Aguirre Tafolla
64′ Orbelín Pineda Alvarado
Édgar Felipe Pardo Castro46′
70′ Luis Francisco Romo Barrón
Erick Daniel Sánchez Ocegueda68′
75′ Guillermo Matías Fernández
Luis Gerardo Chávez Magallón
Jonathan Javier Rodríguez Portillo
Francisco Antonio Figueroa Díaz59′
Rafael Baca Miranda
Roberto Carlos De La Rosa González59′
 51′ 90′ 69′ Santiago Tomás Giménez
Ismael Sosa77′
Sebastián Jurado Roca
Carlos Agustín Moreno Luna
64′ Adrian Alexei Aldrete Rodriguez
Matías Ezequiel Catalán71′
75′ José Joaquín Martínez Valadez
Jorge Daniel Hernández Govea
70′ Víctor Yoshimar Yotún Flores
Miguel Ángel Tapias Dávila
69′ Roberto Carlos Alvarado Hernández
Romario Andrés Ibarra Mina
75′ Walter Iván Alexis Montoya
Roberto Antonio Nurse Anguiano77′

Mauro Daniel Quiroga59′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.