Cruz Azul FC - Atlético San Luis 3-2 (2-1). Liga meksykańska - 16. kolejka Liga MX

25 kwietnia na Estadio Azteca w Meksyku odbyło się spotkanie 16. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Cruz Azul i Atlético San Luis. Mecz zakończył się zwycięstwem Cruz Azul 3-2.

16. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-04-25 00:00 | Stadion: Estadio Azteca | Arbiter: Luis Enrique Santander Aguirre
J. Domínguez 77' (samob.)

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Cruz Azul wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Już w pierwszych sekundach spotkania bramkę zdobył Elías Hernández. Przy strzeleniu gola asystował Sebastián Jurado.

W 21. minucie kartką został ukarany Rodrigo Noya, zawodnik gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cruz Azul w 22. minucie spotkania, gdy Jonathan Rodríguez zdobył z karnego drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste drugie trafienie w sezonie. W 32. minucie gola kontaktowego strzelił z rzutu karnego Nicolás Ibáñez. To już trzynaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Cruz Azul wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Bryana Angula. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Santiago Giménez. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić trzeciego gola. Drugą połowę zespół Cruz Azul rozpoczął w zmienionym składzie, za Víctora Yotúna wszedł Luis Romo. Także jedenastka Atlético San Luis rozpoczęła w zmienionym składzie, za Luisa Gallegosa wszedł David Rodriguez.

W 60. minucie Walter Montoya został zmieniony przez Roberta Alvarada.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 3-1 podwyższył Pablo Aguilar.

W 77. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Cruz Azul Julio Domínguez. Chwilę później trener Atlético San Luis postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Lucas Passerini, a murawę opuścił Damián Batallini.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Davidowi Rodriguezowi z drużyny gości. Była to 90. minuta starcia. Jedenastce Atlético San Luis zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Cruz Azul.

Camilo Sebastián Mayada Mesa
77′ (samob.) Julio César Domínguez Juárez
Rodrigo Javier Noya García21′
 74′ Pablo César Aguilar Benítez
Ramiro Gabriel González Hernández
61′ Adrian Alexei Aldrete Rodriguez
Luis Gerardo Ramírez Flores
Guillermo Matías Fernández
Jhon Fredy Duque Arias
 2′ 73′ Elías Hernán Hernández Jacuinde
Luis Felipe Gallegos Leiva46′
60′ Walter Iván Alexis Montoya
Javier Güemez López
46′ Víctor Yoshimar Yotún Flores
Pablo Edson Barrera Acosta
46′ Santiago Tomás Giménez
Nicolás Alejandro Ibáñez  32′ (k.)
 22′ (k.) Jonathan Javier Rodríguez Portillo
Jesús Fernando Piñuelas Sandoval
73′ Rafael Baca Miranda
Ricardo Chávez Soto
Josué Misael Domínguez González
David Rodríguez Uribe46′ 90′
Alexis Hazael Gutiérrez Torres
Walter Antonio Castillo Salazar
61′ José Ignacio Rivero Segade
Juan David Castro Ruiz
46′ Luis Francisco Romo Barrón
Salvador González González
60′ Roberto Carlos Alvarado Hernández
Lucas Giuliano Passerini82′
46′ Bryan Dennys Angulo Tenorio
Diego Iván Pineda Juárez

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Atlético San Luis przyznał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka Atlético San Luis w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.